Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Azerbejdżan: Milena Radecka kontra Katarzyna Skorupa

Azerbejdżan: Milena Radecka kontra Katarzyna Skorupa

W piatej kolejce ligi azerskiej naprzeciw siebie stanęły dwie polskie rozgrywające. Górą w tym pojedynku była Milena Radecka, której Azerrail pokonał Rabitę Baku. Dla zespołu Katarzyny Skorupy była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Zespół Rabity przystąpił do tego spotkania z kompletem zwycięstw, podczas gdy Azerrail miał już na swoim koncie jedną porażkę. Również w ostatniej kolejce Ligi Mistrzyń lepiej powiodło się podopiecznym Marcello Abbondanzy, które po czterech spotkaniach liderują w swojej grupie. Wydawać by się mogło, że to właśnie drużyna Katarzyny Skorupy była faworytem tego spotkania. Jednak przedmeczowe kalkulacje zweryfikowało boisko. Po dwóch pierwszych odsłonach tego spotkania na tablicy wyników widniał remis. W trzeciej partii zespół Mileny Radeckiej już na pierwszej przerwie technicznej miał trzy punkty przewagi, która następnie wzrosła do pięciu „oczek”. Rabita nie zamierzała poddać się tak łatwo i ruszyła do odrabiania strat, jednak po dojściu rywalek na dwa punkty, ponownie inicjatywę przejęły podopieczne Alessandro Chiappiniego i zakończyły tę partię wynikiem 25:19. Czwarta odsłona rozpoczęła się podobnie, sześciopunktowe prowadzenie (18:12) w dalszej części tego seta zmniejszyło się o połowę (21:18) i kibice byli świadkami nerwowej końcówki, którą ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna Azerrail.

– Dziś nie zagraliśmy swojego najlepszego meczu. Popełniliśmy zbyt wiele błędów, dlatego przeciwnik wygrał zasłużenie – podsumował spotkanie Marcello Abbondanza. Na ten element, który miał zadecydować o zwycięstwie Azerrail, wskazywał również trener drużyny wygranej. – To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Cieszę się, że zespół pokazał się z najlepszej strony. Złapaliśmy swój rytm gry i zmusiliśmy przeciwnika do popełniania błędów – powiedział Alessandro Chiappini.

Azerrail Baku – Rabita Baku 3:1
(25:21, 21:25, 25:19, 25:23)