Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Staniucha-Szczurek: Cieszy postawa całego zespołu

Joanna Staniucha-Szczurek: Cieszy postawa całego zespołu

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonały bez większych problemów w ostatnim pojedynku rewelację rozgrywek ORLEN Ligi, PTPS Piła. - Rywalizacja o miejsca 1-5 jest bardzo zacięta - przyznała po meczu Joanna Staniucha-Szczurek.

Gratuluję odniesionego zwycięstwa, trzeba przyznać, że łatwo wam się nie grało.

Joanna Staniucha-Szczurek:PTPS Piła to wymagający przeciwnik, to jedna z rewelacji tej ligi. Pilanki wygrały z potencjalnie mocniejszymi drużynami i spodziewałyśmy się tutaj zaciętego meczu. Zwycięstwo cieszy nas, ponieważ rywalizacja o miejsca 1-5 jest bardzo zacięta i chcemy zająć jak najlepszą pozycję przed fazą play-off.

Mecz z PTPS-em można podsumować w następujący sposób: kto zagrywa, ten wygrywał?

Jeżeli gra się u siebie, to zagrywka powinna być najmocniejszym punktem. Cieszę się, że udało nam się zrealizować założenia taktyczne, ponieważ głównym celem było odrzucenie od siatki zespołu z Piły. Grają tam bardzo dobre atakujące, dużo grają środkiem i to nam się udało.

W drugim secie byłyście blisko odniesienia zwycięstwa, lecz popełniłyście błędy i w końcowym efekcie przegrałyście tego seta.

Tak, zgadza się, nasze błędy przyczyniły się do naszej porażki. Pomimo tego w kolejnych setach pozbierałyśmy się i rozstrzygnęłyśmy ten mecz na naszą korzyść.

W trzecim secie PTPS Piła nie miał nic do powiedzenia, a mocna zagrywka Elżbiety Skowrońskiej podłamała przyjezdne.

Czasami tak łatwo i wysoko wygrany set może w różny sposób wpłynąć na kolejne. Cieszy postawa całego zespołu oraz nasza mobilizacja w tym meczu, a także cieszy mnie również fakt, że nie doszło w tym meczu do tie-breaka.

W kolejnym secie doszło do przestoju, prowadziłyście 8:4, potem zrobiło się 8:8 i wkradło się trochę takiej nerwowości w wasze poczynania.

Gramy bardzo dużo spotkań, dochodzą do tego jeszcze mecze w Lidze Mistrzyń i nie mamy czasu na spokojny trening. Wydaje mi się, że wkradło się również zmęczenie i brak koncentracji i to przede wszystkim było tego przyczyną.

Zmiany i rotacje w składzie przyniosły spodziewany efekt w postaci zwycięstwa, podobnie było w spotkaniu Ligi Mistrzyń z Azerrail Baku.

Mamy bardzo wyrównany skład i każdy, kto wejdzie na zmianę, jest wzmocnieniem, a nie osłabieniem. Cieszę się, że każda z nas mogła się pokazać i cieszy również fakt, że jesteśmy prawdziwą drużyną.