Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: AZS wywozi trzy punkty z Częstochowy

II liga M: AZS wywozi trzy punkty z Częstochowy

Nie poprawiła się sytuacja punktowa w tabeli Delic-Polu Norwid Częstochowa. W sobotnim meczu lepsi okazali się sąsiadujący z nim siatkarze AZS Opole, którzy w trzech setach, pomimo dobrych momentów w grze gospodarzy, pokonali częstochowian 3:0.

Początek spotkania wydawał się być kontrolowany przez podopiecznych trenera Stanisława Gościniaka. Zawodnicy Norwida dwukrotnie zablokowali przyjezdnych i tym samym wyszli na dwupunktowe prowadzenie 6:4. Stan ten utrzymywał się do połowy seta, kiedy to do głosu doszli goście. Błąd gospodarzy i kilka dobrych akcji w wykonaniu opolan, pozwoliły wyjść im na prowadzenie 14:10. Z obu stron zawodnicy psuli kolejne serwy i mimo tego, że Norwid doprowadził do wyrównanej końcówki (21:21, 22:22), nie udało im się już wygrać w tym secie (22:25).

Opolanie w drugiej odsłonie znaleźli słabszy punkt przeciwnika, jakim było przyjęcie. Mimo starań w ataku Krulickiego i Grajoszka, próbujących podnieść morale zespołu, kolejne punkty padały łupem AZS- u. W połowie partii dobre akcje w obronie oraz dobra mocna zagrywka Grajoszka doprowadziły do wyrównania (16:16). W dalszej części spotkania dobre akcje przeplatały się z tymi gorszymi z obu stron siatki i tak też wyglądał wynik. AZS odskoczył na kilka punktów i sytuacja ta utrzymała się do końca (25:21).

Ostatni set tego spotkania stał pod znakiem popsutych zagrywek. Zarówno częstochowianie, jak i zawodnicy z Opola nie skąpili serwisów w taśmę czy poza linie boiska. Pierwsze punkty dla opolan przyznane zostały po błędach w przyjęciu Delic-Polu. Stan punktowy jednak wyrównał się (6:6, 9:9. 12:12), a chęć wygranej emanowała z obu ekip. Częstochowianie uwierzyli, że jeszcze można wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Jednak podobnie jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach, końcówka należała do zawodników z Opola, którzy dzięki lepszej zagrywce i aktywnym środkowym wygrali seta (25:19) i cały mecz 3:0. Po tym spotkaniu Politechnika Opolska awansowała na dziewiątą lokatę, wyprzedzając Bielawiankę Bielawę, Gwardię Wrocław i Delic-Pol Norwid.

Delic-Pol Norwid Częstochowa – AZS Politechnika Opolska 0:3
(22:25, 21:25, 19:25)