Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bundesliga: Polacy ze zmiennym szczęściem

Bundesliga: Polacy ze zmiennym szczęściem

W ósmej kolejce Bundesligi różnie wiodło się "polskim" zespołom. CV Mitteldeutschland w trzech setach uległo liderowi tabeli. Kolejne zwycięstwo zanotowała drużyna Netzhoppers KW-Bestensee, a VC Dresden udało się w końcu zdobyć ligowe punkty.

Artur Augustyn ostatniego spotkania raczej nie może zaliczyć do udanych. Jego zespół przegrał, a Polak grając w dwóch pierwszych partiach zdobył zaledwie trzy punkty, atakując ze skutecznością 75%. Niestety, ani razu nie udało mu się zatrzymać któregokolwiek z rywali na siatce. Takiego problemu nie mieli zawodnicy z Berlina, swoim blokiem skutecznie studząc zapędy w ataku popularnych „piratów”. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, bo w premierowej odsłonie to oni dość szybko objęli prowadzenie (7:4). Potem jednak inicjatywę na boisku przejęli aktualni mistrzowie Niemiec. I choć podopieczni Marka Lebiediewa wygrali wszystkie partie, mecz ten zdecydowanie nie był dla nich łatwym spacerkiem. Drużyna Mitteldeutschland raz po raz odrabiając straty sprawiała, że spotkanie to było emocjonujące. Ciekawie było zwłaszcza w końcówce ostatniego seta. Przy stanie 23:20 dla berlińczyków piłkę zmarnował zawodnik gospodarzy, Jiri Stolfa. Gdyby jego akcja była skuteczna, kto wie jak potoczyłyby się losy tego pojedynku.

CV Mitteldeutschland – Berlin Recycling Volleys 0:3
(21:25, 19:25, 21:25)

W zupełnie odmiennym nastroju był natomiast Alan Wasilewski. Jego VC Dresden odniosło pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując na wyjeździe kolejną drużynę ze stolicy Niemiec, VCO Berlin. Po dość pechowych porażkach z Moerser SC oraz CV Mitteldeutschland, tym razem podopieczni Svena Doerendahla dopięli swego. Drezdeńczycy przystąpili do tego spotkania niezwykle skoncentrowani i widać to było po ich grze. Goście tylko przez moment, prowadząc 23:13, pozwolili sobie na odrobinę rozprężenia. Ostatecznie wgrali pierwszą partię do 18. Dwie kolejne również rozstrzygnęli na swoją korzyść, zwyciężając odpowiednio do 14 i 18. W zwycięskiej ekipie najskuteczniejsi byli Rene Andoerfer oraz Eric Grosche. Alan Wasilewski rozegrał całe spotkanie, zapisując na swoim koncie sześć oczek. Do czterech punktów w ataku (skuteczność 67%) dodał po jednym zdobytym blokiem i bezpośrednio z zagrywki. W zespole z Berlina najlepiej zaprezentował się Georg Escher.

VCO Berlin – VC Dresden 0:3
(18:25, 14:25, 18:25)

Kolejny pojedynek rozgrywany w tej kolejce przez ekipę z Drezna nie był już dla niej tak pomyślny. Tym razem to drużyna Alana Wasilewskiego musiała przełknąć gorycz porażki, ulegając 0:3 zespołowi Kamila Ratajczaka, Netzhoppers KW-Bestensee. Dwa pierwsze sety tego spotkania były zacięte i wyrównane, a zespoły ambitnie walczyły o każdy punkt. W końcówkach jednak więcej zimniej krwi zachowywali goście. Zdecydowanie słabiej niż w poprzednim meczu zaprezentował się Polak występujący w VC Dresden. Środkowy rozegrał tylko dwa sety, wykonując jeden skuteczny atak, raz blokując przeciwnika i raz zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki. Lepiej wypadł libero zwycięskiej drużyny, Kamil Ratajczak. Odbierał on piłki rywali ze skutecznością 56%, notując 50% przyjęcia perfekcyjnego.

Netzhoppers KW-Bestensee – VC Dresden 3:0
(25:21, 25:19, 25:18)

Po ośmiu kolejkach spośród zespołów, w których występują Polacy, najwyżej plasuje się ekipa Artura Augustyna. CV Mitteldeutschland zajmuje siódmą lokatę. Na dziewiątym miejscu jest Netzhoppers KW-Bestensee, a VC Dresden znajduje się na przedostatniej pozycji.