Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Popik: To był mecz walki

Wiesław Popik: To był mecz walki

fot. Piotr Woźniak

- Gra, którą zaprezentowaliśmy, musi przełożyć się na kolejne spotkania. BKS nie jest przypadkiem na 1. miejscu - mówił po meczu w Bielsku-Białej trener Impelu, Rafał Błaszczyk. - To był mecz walki. Cieszę się, że udało nam się wygrać - dodawał Wiesław Popik.

Lider żeńskiej ekstraklasy wygrał w niedzielę z Impelem Wrocław, ale dopiero po tie-breaku. Wrocławianki postawiły wysoko poprzeczkę podopiecznym trenera Wiesława Popika i niewiele brakowało, a mogłyby wracać z Podbeskidzia z wygraną. – Był to bardzo dobry i ciężki mecz. W tie-breaku potrzeba było szczęścia. Starałyśmy się poprawiać swoją grę w miarę możliwości. Było to dla nas wyzwanie, BKS gra w europejskich pucharach, a dodatkowo zajmuje pierwsze miejsce w ORLEN Lidze – mówiła po meczu kapitan Impelu, Vesna Djurisić.

Moje zawodniczki zagrały z ogromną wolą walki, z zębem. Przyjechaliśmy tutaj grać o najwyższą stawkę, wszyscy obecni w hali kibice powinni być usatysfakcjonowani – dodał trener wrocławianek, Rafał Błaszczyk. Zdobycie jednego punktu nie uchroniło wrocławianek przed spadkiem na ostatnie miejsce w tabeli ORLEN Ligi. Wracamy do Wrocławia z jednopunktową zdobyczą. – Musimy w sobie znaleźć energię i pozytywne myśli, żeby ten jeden punkt dobrze przyjąć. Gra, którą dzisiaj zaprezentowaliśmy, musi przełożyć się na kolejne spotkania. BKS nie jest przypadkiem na pierwszym miejscu w ORLEN Lidze – przyznał trener Błaszczyk.

Gratuluję Impelowi dobrego występu, koleżanki z Wrocławia naprawdę dobrze walczyły. W wielu sytuacjach nie mogliśmy kończyć ataków. Przyjezdne walczyły w obronie i miały dużo punktowych bloków. W tie-breaku byłyśmy bardziej zdeterminowane. Dzisiaj zmierzyły się dwie równe ekipy – przyznała kapitan BKS, Milada Bergrova. Zespół przeciwniczek chwalił również szkoleniowiec BKS, Wiesław Popik.To był mecz walki. Cieszę się, że udało nam się wygrać, jak również ze zdobytych dwóch punktów. Mieliśmy problem ze skończeniem ataków. Gwardia grała bardzo dobrze na siatce i w obronie, dziewczyny były bardzo zdeterminowane – mówił trener lidera ekstraklasy. – Gramy co trzy dni i pozytywem jest, że wygraliśmy takie trudne spotkanie. Poprzeczka była zawieszona wysoko. Po pierwszym secie wydawało się, że możemy łatwo przegrać, udało się jednak wyszarpać wrocławiankom dwa punkty. Miło było popatrzeć, jak obie drużyny walczą o każdą piłkę – dodał Wiesław Popik.źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved