Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > VC Dresden ze zmiennym szcześciem

VC Dresden ze zmiennym szcześciem

Ze zmiennym szczęściem grała w ubiegły weekend drużyna Alana Wasilewskiego w rozgrywkach Bundesligi. VC Dresden na wyjeździe pokonał 3:0 stołeczny VCO, by dzień później w takim samym stosunku ulec ekipie Kamila Ratajczaka.

Drezdeńczycy w końcu mogą mieć powody do zadowolenia. Debiutujący w rozgrywkach Bundesligi miejscowy VC odniósł historyczne zwycięstwo, wygrywając z sąsiadującym w tabeli VCO Berlin. Mecz nie miał większej historii kończąc się po godzinie gry w trzech setach. – Od samego początku dominowaliśmy na boisku. Nasza zagrywka sprawiała ogromny problem rywalom – relacjonuje środkowy zespołu ze stalicy Saksonii. – Wychodziło nam niemal wszystko. Poza skutecznym serwisem, z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz rozgrywający Santino Rost’a. To dzięki jego dobrej grze kontrolowaliśmy sytuację na parkiecie – dodaje Alan Wasilewski.

Dzień później Wasilewski i spółka w dobrych nastrojach udali się do Netzhoppers, w szeregach którego gra inny Polak, Kamil Ratajczak.Gospodarze szybko pokazali, że to nie będzie łatwy mecz i na początku pierwszego seta odskoczyli na kilkupunktowe prowadzenie. My goniliśmy, udało się dojść do rywala, ale pod koniec seta rywale ponownie nam uciekli, wygrywając 25:21 – mówi środkowy VC Dresden. W kolejnej partii miejscowi zagrali jeszcze bardziej skutecznie wygrywając 25:19. – W zespole Netzhoppers dobrze pracował blok, my z kolei mieliśmy duży problem ze skończeniem ataku. Dodatkowo przeciwnicy nieźle przyjmowali. Duża w tym zasługa ich libero, Kamila Ratajczaka – zakończył Alan Wasilewski.