Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Tylko trzy mecze w 10. kolejce Młodej Ligi

Tylko trzy mecze w 10. kolejce Młodej Ligi

fot. archiwum

W ramach 10. kolejki Młodej Ligi zostały rozegrane zaledwie trzy mecze. Spotkania Jastrzębskiego Węgla z MOS Wola AZS Politechniką Warszawską oraz pojedynek Delecty Bydgoszcz z Indykpolem AZS Olsztyn zostały przełożone na inny termin.

Po zaciętej pierwszej partii, z której ostatecznie zwycięsko wyszli siatkarze spod Jasnej Góry, mogło się wydawać, że także i w kolejnych nawiążą oni walkę z kędzierzynianami, idąc w ślady swoich starszych kolegów. Rzeczywistość jednakże okazała się być brutalna: w dwóch kolejnych odsłonach potyczki miejscowi, którzy w każdym jednym elemencie siatkarskiej sztuki przeważali nad częstochowianami, nie pozwolili im dosłownie na nic, pokonując ich różnicą odpowiednio czternastu i trzynastu „oczek”. Niezrażeni takim obrotem spraw, mimo iż początkowo nic tego nie zapowiadało, przyjezdni w końcówce czwartego seta wykorzystali chwilę rozluźnienia w szeregach kędzierzynian, wlewając nadzieję w serca swoich sympatyków. Ostatecznie jednak gospodarze nie zamierzali dopuścić do podziału punktów i zdołali postawić kropkę nad „i”.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 3:1
(23:25, 25:11, 25:12, 25:21)

Składy zespołów:
ZAKSA: Brzeziński (5), Polanski (7), Butryn (17), Andrulewicz (9), Zasłonka, Zapłacki (16), Banach (libero) oraz Herich, Kamiński i Piotrowski (7)
AZS: Kapitański (10), Kotas (3), Gałkowski (13), Hyjek (9), Guc, Gębski (2), Osiecki (1), Szadkowski (libero) oraz Kot (3), Osuchowski i Jędraszek (1)Brązowi medaliści ubiegłego sezonu w starciu z kielczanami nie pozostawili złudzeń swym rywalom, pewnie ich pokonując w trzech setach i pozwalając im na zdobycie zaledwie pięćdziesięciu „oczek”, spośród których sami „oddali” im aż dwadzieścia. Zawodnicy Effectora, nie dość, że mylili się częściej od gospodarzy pojedynku, bo aż trzydziestokrotnie, to dodatkowo ustępowali im w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Przysłowiowym gwoździem do trumny był jednak blok – kielczanie zostali na siatce zatrzymani aż trzynaście razy, podczas gdy sami punktowali tym elementem zaledwie czterokrotnie.

Resovia Rzeszów – Effector Kielce 3:0
(25:18, 25:21, 25:11)

Składy zespołów:
Resovia: Kędzierski, Depowski (8), Pałka (4), Gąsior (6), Kozdroń (10), Mordyl (10), Twaróg (libero) oraz Komenda, Dudziński (1), Jakubek (3), Szalacha i Matuła (4)
Effector: Wilczyński (3), Plutka (7), Pobocha (6), Kryniewski, Wasilewski (12), Adamus (1), Koźdub (libero) oraz Kurowski i Rajkiewicz (1)

Do niespodzianki doszło w Bełchatowie, bowiem miejscowi znaleźli sposób na znakomicie radzących sobie w tegorocznych rozgrywkach gdańszczan, którzy jak dotąd musieli uznać wyższość jedynie spalan. Bełchatowianie nie dość, że pokonali zawodników Trefla, to zrobili to w doskonałym stylu, inkasując pełną pulę punktów i tylko w trzeciej partii pozwolili im przekroczyć granicę dwudziestu „oczek”. Kluczem do zwycięstwa plasujących się na trzeciej pozycji w tabeli siatkarzy Skry był przede wszystkim atak oraz zagrywka. Swoimi serwisami aktualni wicemistrzowie Młodej Ligi siali spustoszenie w szeregach gdańszczan, pięciokrotnie zmuszając ich do popełnienia błędu przyjęcia i aż piętnastokrotnie punktując zza linii dziewiątego metra.

Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:0
(25:17, 25:17, 25:22)

Składy zespołów:
Skra: Maćkowiak (6), Koźmiński (7), Cedzyński (10), Wdowiak (16), Bogus (6), Zugaj (10), Turoboś (libero) oraz Pietrzak
Trefl: Stępień, M’Baye (6), Jabłoński (8) Stolc (7), Urbanowicz (6), Pietruczuk (5), Zaborowski (libero) oraz Sulima, Zemlik (2), Osiak (1) i Czunkiewicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki 10. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved