Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Robert Kromm: W większości meczów w lidze jesteśmy faworytem

Robert Kromm: W większości meczów w lidze jesteśmy faworytem

fot. archiwum

W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów w rozgrywkach grupy B zespół z Berlina pokonał Budvanską Budvę. - Nadal nie możemy być pewni awansu do kolejnej rundy - przyznaje Robert Kromm, który po kilku latach gry w różnych ligach powrócił do Niemiec.

Mecz z Budvanską Budvą zakończył się szczęśliwie dla was. Jak blisko jesteście, by osiągnąć upragniony awans do kolejnej rundy?

Pokonanie Budvy było ciężkim zadaniem i jesteśmy naprawdę zadowoleni, że udało nam się to osiągnąć mimo niesprzyjających warunków. Oczywiście zwycięstwo to było kolejnym krokiem do awansu do dwunastu najlepszych zespołów. Ciągle brakuje nam jednego zwycięstwa, jednak jeśli je osiągniemy, nie jest nadal pewne, że w tej dwunastce będziemy.

Obecnie zajmujecie drugie miejsce w grupie B, patrząc wstecz – mogło być gorzej. Jak oceniasz wasze szanse w dwóch następnych meczach?Mamy duże szanse, ale nadal przed nami ciężki mecz z zespołem z Czeskich Budziejowic. Natomiast w meczu we własnej hali zmierzymy się z Nowosybirskiem i w tym meczu nie jesteśmy faworytem, ale ze wsparciem naszych kibiców możemy sprawić niespodziankę.

W Bundeslidze jesteście zespołem niepokonanym. Co sprawia, że jesteście w tym sezonie tak silni?

Zespół nie zmienił się za bardzo i gramy razem dobrze. Ale wydaje mi się, że zespoły z Friedrichshafen i Unterhaching poprawią jeszcze swoją grę. Grając przeciwko pozostałym drużynom z rozgrywek krajowych, zawsze jesteśmy faworytem, dzięki naszemu ustabilizowanemu składowi. Oprócz ciężkiego spotkania i przegranej w pucharze z Unterhaching to jest dla nas udany start w sezonie.

Po siedmiu latach gry za granicą wróciłeś do Niemiec. Jakie to uczucie wracać do domu?

Świetnie jest wrócić, być blisko mojej rodziny. Berlin jest – nie licząc ruchu drogowego – bardzo pozytywnym, intensywnie żyjącym miastem z wieloma możliwościami na spędzanie wolnego czasu. Dla mnie i mojej rodziny decyzja o powrocie do Berlina nie była w ogóle trudna, a zespół pomógł mi zintegrować się. Zostałem przyjęty w drużynie i atmosfera w naszej grupie jest świetna. Dla mnie osobiście entuzjazm, z jakim podchodzi się do siatkówki w Berlinie i wsparcie kibiców jest po prostu fantastyczne.

źródło: CEV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved