Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ljubomir Travica popracuje w Katarze

Ljubomir Travica popracuje w Katarze

fot. archiwum

Dobrze znany w Polsce z pracy z Resovią Rzeszów Ljubomir Travica znalazł nowego pracodawcę. Po okresie odpoczynku od siatkówki, szkoleniowiec z Bałkanów zdecydował się na egzotyczny wyjazd - został opiekunem katarskiego Al-Rayyan Sport Club.

Po dłuższym rozbracie z posadą pierwszego szkoleniowca klubowej ekipy, Ljubomir Travica wrócił do zawodu. Jego nowym pracodawcą został katarski Al-Rayyan Sport Club. Zespół z Kataru występował w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata i pokazał się z dobrej strony. Zespół wzmocniony na czas turnieju przez braci Bratoew, Rodrigao czy Davida Lee zdołał napędzić stracha Itasowi Diatec Trentino, z którym przegrał 2:3, ugrać seta Sada Cruzeiro i wygrać 3:0 z Tigres N.Leon. Ostatecznie Al-Rayyan nie wyszedł z grupy i uplasował się na miejscach 5-8.

Ljubomir Travica był w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia znakomitym siatkarzem, który błyszczał na parkietach włoskiej Serie A i bronił barw reprezentacji Jugosławii. Z kadrą narodową zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w 1979 roku. Syn Ljubomira Travicy, Dragan, poszedł w ślady ojca i również gra w siatkówkę. W tym roku razem z reprezentacją Włoch zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich, a wcześniej z Lube Banką Macerata – mistrzostwo Włoch.

Swoją karierę trenerską popularny „Ljubo” rozpoczął na Półwyspie Apenińskim od prowadzenia ekipy Reggio Emilia we włoskiej Serie A1. Następnie pracował z wieloma innymi zespołami z Italii – zarówno w rozgrywkach Serie A1, jak i Serie A2. Na swoim koncie Travica ma również pracę w Grecji oraz trzyletnią przygodę z kadrą narodową Serbii i Czarnogóry, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Europy 2005 czy srebrne krążki Ligi Światowej w 2003 i 2005 roku. W roku 2008 trener z Bałkanów zdecydował się obrać kierunek Polski, a konkretniej rzeszowski. Przyjście tak znanej postaci było w Polsce szeroko komentowane i było jednym z największych wzmocnień Resovii przed sezonem 2008/2009. Urodzony w 1954 roku Travica pełnił rolę szkoleniowca w zespole z Podkarpacia przez 3 lata i może się poszczycić zdobyciem dwóch brązowych i jednego srebrnego krążka w PlusLidze.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved