Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga niemiecka K: Pierwsza porażka Schweriner SC

Liga niemiecka K: Pierwsza porażka Schweriner SC

W miniony weekend nastąpiła zmiana na pierwszym miejscu w Bundeslidze kobiet. Drużynę Schweriner SC wyprzedziła ekipa VC Wiesbaden, która okazała się lepsza w bezpośrednim meczu. Tabelę zamyka VCO Berlin, który nie wygrał jeszcze żadnego meczu.

Spotkanie dwóch drużyn z czoła tabeli obfitowało w emocje, a kibice zgromadzeni w hali w Schweriner byli świadkami wielu zwrotów akcji. Pierwsza odsłona tego meczu należała do zespołu VC Wiesbaden, który w końcówce zachował więcej zimnej krwi i zwyciężył do 23. W secie drugim to gospodynie już od pierwszych minut objęły prowadzenie, które sukcesywnie powiększały, doprowadzając w ten sposób do remisu. Partia trzecia także należała do mistrzyń Niemiec, podobnie jak początek seta czwartego. Schweriner SC prowadziło w nim na drugiej przerwie technicznej 16:14, ale nie zdołało zakończyć go na swoją korzyść. Sytuacja powtórzyła się w tie-breaku, w którym ponownie to gospodynie prowadziły przez jego większą część (5:3, 12:10), jednak duża ilość błędów własnych sprawiła, że ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki z Wiesbaden. W spotkaniu tym kibice po raz pierwszy mogli zobaczyć nowe zawodniczki Schweriner SC, Brazylijkę Sthéfanie Tiele Martins Paulino oraz Kamerunkę Laeticię Crescence Momę Bassoko. Siatkarką, która zdobyła najwięcej punktów w tym meczu – 27, była Ksenija Ivanovic z drużyny Wiesbaden.

Schweriner SC – VC Wiesbaden 2:3
(23:25, 25:18, 27:25, 22:25, 16:18)

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna VfB Suhl, która na własnym parkiecie pokonała VT Aurubis Hamburg. Główną przyczyną porażki zespołu gości było złe przyjęcie, a co za tym idzie – również niska skuteczność w ataku. Zawodniczkom z Hamburga nie pomogła nawet dobra gra blokiem, w której zdobyły o sześć punktów więcej od przeciwniczek. W drużynie zwycięskiej na ataku najlepiej radziła sobie Natalia Cukseeva, która zdobyła 14 „oczek”. Po jednym mniej zapisały na swoim koncie jej koleżanki z zespołu, Ivana Isailovic oraz Claudia Steger.

Vfb Suhl – VT Aurubis Hamburg 3:0
(25:20, 25:20, 25:18)

Jedyną drużyną, która w tym sezonie przegrała wszystkie swoje mecze, jest VCO Berlin. Zespół ze stolicy Niemiec nie tylko ma na swoim koncie same porażki, ale jak do tej pory nie zdołał wygrać nawet jednego seta. Po trzech partiach zakończył się także ostatni mecz, przeciwko ekipie Köpenicker SC. Grą drużyny zwycięskiej kierowała Alicja Leszczyńska, która pojawiła się w wyjściowej szóstce w pierwszym i trzecim secie, a jej dorobek punktowy to dwa „oczka” w ataku, jeden w bloku oraz kolejne dwa z zagrywki. W meczu zagrały również dwie inne siatkarki polskiego pochodzenia, Ilona Droger, która w dwóch pierwszych partiach zdobyła dwa punkty w ataku (50% skuteczności) i jeden zza linii dziewiątego metra, oraz Veronika Skorupka, która pojawiała się na boisku wchodząc z kwadratu dla rezerwowych i zakończyła spotkanie z wynikiem dwóch „oczek”.

VCO Berlin – Köpenicker SC Berlin 0:3
(19:25, 24:26, 18:25)

Pięciosetowe spotkanie rozegrano w Poczdamie, gdzie miejscowa drużyna podejmowała USC Münster. Trener gości dość często zmieniał ustawienie swojego zespołu, jednak nie przyniosło to efektu w postaci wygranego meczu. Gospodynie przerwały w ten sposób serię trzech z rzędu przegranych spotkań, a duży udział w tym miała Lucia Fresco, zdobywczyni 26 punktów.

SC Poczdam – USC Münster 3:2
(25:21, 22:25, 25:11, 18:25, 15:8)

Niespodzianki nie było w meczu Stuttgartu z Vilsbiburgiem, w którym brązowe medalistki poprzednich rozgrywek szybko rozprawiły się ze swoimi niżej notowanymi przeciwniczkami. Choć Rote Raben Vilsbiburg z seta na set atakował z coraz to mniejszą skutecznością, rywalki nie potrafiły tego wykorzystać i popełniając aż 10 błędów własnych w trzeciej odsłonie, zakończyły mecz wynikiem 0:3. Najlepiej punktującą zawodniczką była Sonja Newcombe – 14 „oczek”, natomiast o dwa punkty mniej zgromadziła siatkarka drużyny przegranej, Tatjana Zautys.

Allianz MTV Stuttgart – Rote Raben Vilsbiburg 0:3
(20:25, 20:25, 21:25)

Po sześciu rozegranych spotkaniach, drugie miejsce w ligowej tabeli zajmuje Dresdner SC. W sobotę drużyna wicemistrza Niemiec podejmowała Alemannię Aachen i nie miała najmniejszych problemów, aby odnieść piąte zwycięstwo w tym sezonie. W drużynie gości całe spotkanie rozegrała Paulina Biranowska. Polska libero, która ostatni sezon spędziła w Muszynie, odbierała zagrywkę rywalek na poziomie 33% przyjęcia pozytywnego i 13% doskonałego.

Dresdner SC – Alemannia Aachen 3:0
(25:20, 25:18, 25:18)