Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jurij Czerednik: Bartek gra w tej chwili na 30% swoich możliwości

Jurij Czerednik: Bartek gra w tej chwili na 30% swoich możliwości

fot. archiwum

- W tej chwili to nie ta sama gra Bartka, którą znamy. Jestem przekonany, że wkrótce będzie grał na swoim poziomie - mówi o obecnej formie Bartosza Kurka jego klubowy trener, Jurij Czerednik. - Ciężko mu wejść na swój poziom, kiedy półtora miesiąca nie trenował.

Jak ocenia pan ostatni mecz ze Skrą w porównaniu z zeszłotygodniowym starciem?

Jurij Czerednik:Tydzień temu graliśmy nieźle, ale przegraliśmy. W czwartek znowu przegraliśmy, ale zagraliśmy lepiej. Biorąc pod uwagę fakt, że wypadło nam dwóch podstawowych zawodników, zaprezentowaliśmy się dobrze. W takich meczach brak liderów to duża strata. Bartek wyszedł na boisko, ale ciężko mu wejść na swój poziom, kiedy półtora miesiąca nie trenował. Największym problemem jest przyjęcie, dlatego temu poświęcimy czas na treningach. Bronimy dużo piłek, ale nie możemy skończyć ataku – piłka leci na aut albo w siatkę. Myślę, że drugi mecz ze Skrą był równy.

Następny mecz z Fenerbahce, jak widzi pan szanse na wygranie, skoro macie problem z kontuzjami?Liczymy na zwycięstwo, ponieważ musimy wziąć maksymalną liczbę punktów. To dobra okazja, aby pójść dalej i musimy spróbować tego dokonać.

W jakiej formie znajdują się Kurek i Veres?

Myślę, że Bartek gra w tej chwili na 30% swoich możliwości. Pod koniec czwartego seta zastąpił Markina, ale w tej chwili to nie ta sama gra Bartka, którą znamy. Jestem przekonany, że wkrótce będzie grał na swoim poziomie. Peter musi się jeszcze przez kilka dni poddać leczeniu, a za dwa albo trzy dni, mam nadzieję, pojawi się na boisku. Tak jak w przypadku Bartka, Peter długo nie trenował i potrzebuje czasu, aby dojść do swojej optymalnej formy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved