Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Silesia Volley II zgarnęła u siebie trzy punkty

II liga K: Silesia Volley II zgarnęła u siebie trzy punkty

Siatkarki drugiego zespołu Silesii Volley pokonały w dziewiątej kolejce rozgrywek II ligi zespół z Jaworzna. W trzech z czterech rozegranych setów toczyła się niezwykle zacięta walka. W całym pojedynku triumfowały silesianki.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, a żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć znaczącej przewagi. Dopiero przy stanie 8:7 podopieczne Mariusza Łozińskiego zdobyły pięć punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 12:7. Silesianki nie dawały za wygraną, najpierw zbliżając się na 15:18, a po chwili dołożyły sześć kolejnych oczek (22:18). Kobieta zmienną jest. Dobitnie w pierwszej partii udowodniły to oba zespoły, bowiem po okresie znakomitej gry chorzowsko-mysłowickiego teamu, do głosu zaczęły dochodzić siatkarki z Jaworzna i to one przy stanie 23:22 miały punkt przewagi nad rywalkami. Końcówka seta była bardzo zacięta, jednak przy stanie 29:30 to zespół Rafała Kalinowskiego zdobył trzy oczka z rzędu, wygrywając premierową odsłonę meczu 32:30.

Druga partia przebiegiem wydarzeń na boisku i dramaturgią zbliżona była do pierwszego seta. Ekipa trenera Łozińskiego już na jej początku uzyskała dwa punkty przewagi, ale Silesia Volley błyskawicznie odrobiła straty, a następnie wyszła na prowadzenie. Sytuacja zmieniła się przy stanie 11:11. Wówczas to przyjezdne podkręciły tempo, odskakując na 14:11, a następnie na 18:13. Kiedy w hali w Mysłowicach było 20:14, silesianki wzięły się za odrabianie strat. Zespół trenera Kalinowskiego zbliżył się na 18:20, by po chwili przegrywać 19:23. Ale i tym razem gospodynie zdołały się podnieść, doprowadzając do stanu 22:23. W ostatnich akcjach drugiej odsłony meczu więcej zimnej krwi zachował MCKiS Cargo Jaworzno, wygrywając 25:22.

Po zmianie stron w obozie miejscowych za nieźle spisującą się dotąd Inez Pfeifer weszła Majka Szczepańska. Zmiana ta miała na celu dodatkowe zwiększenie siły ognia. Na efekty roszad Kalinowskiego długo nie trzeba było czekać. Atakująca Silesii potężną zagrywką odrzuciła rywalki od siatki, a na tablicy wyników było 5:1 dla chorzowsko-mysłowickiej drużyny. Nie na długo, bowiem po czterech kolejnych akcjach był remis 5:5. Przy stanie 10:8 gospodynie zaczęły uciekać rywalkom,prowadząc 13:8, 19:12, 21:13 i wygrywając seta 25:17.

Set numer cztery atakiem ze skrzydła otworzyły siatkarki z Jaworzna, ale po chwili było 8:1 dla Silesii Volley, która z premedytacją wykorzystywała najmniejsze błędy zespołu MCKiS-u. Podopieczne Mariusza Łozińskiego miały problemy ze skończeniem ataku, nie potrafiły również poradzić sobie z kontrami Szczepańskiej. Siedmiopunktowa zaliczka nieco uśpiła czujność czujność siatkarek Rafała Kalinowskiego i przy stanie 8:4 szkoleniowiec Silesii Volley prosił o czas. Co prawda zespół Kalinowskiego odskoczył na 10:4, ale po chwili przewaga miejscowych stopniała do zaledwie dwóch oczek. Od stanu 10:8 silesianki zaczęły uciekać, odskakując przeciwniczkom na 18:11. Gdy miejscowe prowadziły 21:13, w ich tryby wdarł się piach. W rezultacie ich przewaga zaczęła gwałtownie topnieć. Niemoc Silesii Volley przełamała Szczepańska, a kropkę nad „i” postawiła Aleksandra Baron, plasując piłkę z szóstej strefy.

Niezwykle się cieszę z tej wygranej. Dziewczynom należą się gratulacje, tym bardziej że podniosły się po serii porażek w lidze. Wynik tego spotkania to informacja dla nich, że potrafią grać w siatkówkę. Teraz pozostaje wierzyć, że zespół będzie walczył z przekonaniem o własnej wartości. Po cichu liczę, że był to przełomowy mecz, a moje podopieczne na własnej skórze przekonały się, że są w stanie pokonać zespół z czołówki tabeli. Teraz będziemy dalej solidnie trenować i szukać punktów w następnych meczach – powiedział po meczu Rafał Kalinowski.

Silesia Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice – MCKiS Cargo Jaworzno 3:1
(32:30, 23:25, 25:17, 25:20)