Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: BBTS powrócił na fotel lidera, aż trzy tie-breaki

I liga M: BBTS powrócił na fotel lidera, aż trzy tie-breaki

8. kolejka I ligi mężczyzn dostarczyła sporo emocji. Nie brakowało zaciętych pojedynków, bo aż połowa z nich rozstrzygnęła się dopiero w tie-breaku. Tylko jedno spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Na fotel lidera po zwycięstwie z MKS Będzin wrócili siatkarze BBTS.

W Radomiu RCS Czarni podejmowali ekipę KU AZS UAM Poznań. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, potem jednak pojedynek stał się zdecydowanie bardziej wyrównany. Dopiero w końcówce seta miejscowi wyszli na prowadzenie, nie oddając go już do końca. W kolejnej partii to radomianie długo przeważali. Poznaniacy zdołali jednak wyrównać, ale ostatecznie ponownie lepsza była drużyna Wojciecha Stępnia. Wygrywając kolejnego seta, akademicy przedłużyli swoje szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową w tym spotkaniu, jednak w decydującej partii ekipa z Radomia pozbawiła ich złudzeń. Czarni wygrali pewnie 25:18 i cały mecz 3:1.

Takim samym rezultatem zakończył się pojedynek KS Campera Wyszków z UMKS Kęczaninem Kęty. Zespół gości nie pozbierał się po przegranej w Pucharze Polski i także na ligowym parkiecie zanotował porażkę. W dwóch pierwszych setach gra obu drużyn falowała, dobre akcje przeplatały się z okresami zniżki. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Campera. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona, wygrana na przewagi przez ekipę z Kęt. Podrażnieni tym gospodarze w kolejnej partii nie dali rywalom najmniejszych szans, wygrywając ją do 13.

Emocji nie brakowało w Suwałkach, gdzie miejscowy Ślepsk podejmował Stal AZS PWSZ Nysa. W meczu tym gospodarze prowadzili już 2:0, ale pozwolili rozegrać się rywalom i ostatecznie triumfowali dopiero w tie-breaku. Przez niemal całą pierwszą partię utrzymywało się zdecydowane prowadzenie gospodarzy. W końcówce Stal nieco zniwelowała straty, ale statecznie przegrała. Po wygraniu również kolejnej odsłony w szeregi ekipy z Suwałk wkradło się rozprężenie. Dwa następne sety padły łupem nysan. W decydującej partii miejscowi nie pozostawili złudzeń podopiecznym Jarosława Stancelewskiego, wygrywając do 11 i całe spotkanie 3:2.

Również pięć setów potrzeba było, żeby wyłonić zwycięzcę w starciu KPS Jadaru Siedlce z MKS Cuprum Mundo Lubin. Pojedynek ten był bardzo zacięty i wyrównany. Zespoły wygrywały sety minimalną przewagą. Jedynie w czwartej partii wyraźnie zaznaczyła się przewaga lubinian. Ostatecznie jednak, w emocjonującym, pełnym zwrotów akcji tie-breaku, szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze (15:13).

Ciekawie było również w Jaworznie, gdzie ekipa Pekpolu Ostrołęka straciła punkty z miejscowym Energetykiem. Mimo zwycięstwa, podopieczni Andrzeja Dudźca żałowali, że nie udało się zdobyć całej puli, ale trener był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Ja jestem zadowolony z dwóch punktów, chłopaki się nie cieszyli, a nawet byli zasmuceni tym, że stracili punkt – mówił szkoleniowiec.

Na pewno rozczarowaniem był, zapowiadany jako hit kolejki, mecz pomiędzy BBTS Bielsko-Biała a MKS Banimex Będzin. Podopieczni Janusza Bułkowskiego bez większych problemów, nie tracąc nawet seta, uporali się z przeciwnikiem, inkasując tym samym komplet punktów. Zwycięstwo to pozwoliło bielszczanom powrócić na fotel lidera I ligi.

Podsumowując, w ósmej kolejce, mimo iż spotkania były ciekawe i emocjonujące, obyło się bez większych niespodzianek. Na czele tabeli z 19 punktami plasuje się BBTS. Oczko mniej na swoim koncie ma, znajdujący się na drugiej pozycji, RCS Czarni Radom. Pierwszą trójkę uzupełnia jeszcze MKS Banimex Będzin. Stawkę, z zaledwie dwoma punktami w ligowym dorobku, zamykają akademicy z Poznania. Nieco lepiej prezentują się MCKiS Energetyk Jaworzno oraz UMKS Kęczanin Kęty.