Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dąbrowianki zadowolone ze zwycięstwa nad PTPS-em Piła

Dąbrowianki zadowolone ze zwycięstwa nad PTPS-em Piła

W ostatnim spotkaniu 8. kolejki ORLEN Ligi MKS Dąbrowa Górnicza pokonał PTPS Piła 3:1. Miejscowa ekipa bardzo dobrze zagrała w obronie i zagrywce i te elementy zadecydowały o zwycięstwie podopiecznych trenera Waldemara Kawki.

Dobrze do tej pory grająca ekipa znad Gwdy przyjechała do Zagłębia z zamiarem wywiezienia jakichkolwiek punktów. – Zakładałyśmy sobie walkę w tym meczu i przez dwa sety nam się to udawało, wynik był sprawą otwartą. Natomiast w trzecim secie za sprawą Magdaleny Śliwy i jej dobrej zagrywki miejscowa ekipa pokazała jak powinno się grać i odebrała nam dalsze chęci do gry. MKS zagrał bardzo dobrze w obronie, a my nie mogłyśmy kończyć swoich akcji w ataku, musiałyśmy szukać innych rozwiązań. W przyszłym tygodniu będziemy grały z liderem tabeli i być może w tym spotkaniu uda nam się zdobyć punkty – podsumowała spotkanie Monika Naczk . Błędy własne oraz dobra gra w obronie MKS-u przyczyniły się do zwycięstwa tej drużyny – Na tak zagrywającą i broniącą drużynę z Dąbrowy Górniczej nie znaleźliśmy żadnej recepty, chcieliśmy później na siłę przełamać obronę miejscowej ekipy, lecz popełniliśmy 16 błędów w ataku. W pewnym momencie dziewczyny stanęły i nie wiedziały jak mają atakować, czy na pojedynczym bloku, czy bez bloku. Ponadto MKS bardzo dobrze zagrywał. Chcieliśmy zdobyć punkty w Dąbrowie, a skończyło się na walce w trzech setach. W trzecim secie ani ja nie wiedziałem, ani dziewczyny nie wiedziały co się stało, nikt z nas nie wiedział, czy taki set się odbył – stwierdził szkoleniowiec PTPS-u Mirosław Zawieracz.

Zwycięstwo odniesione nad PTPS-em wcale łatwo nie przyszło miejscowej ekipie, dąbrowianki były zmobilizowane na to spotkanie i nie zlekceważyły swojego rywala. – Jestem bardzo szczęśliwa z dzisiejszego wyniku, grałyśmy z drużyną, która bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach ORLEN Ligi, ekipa z Piły była sprawcą paru niespodzianek i była bardzo wysoko w tabeli. Dzisiejsze spotkanie zostało potraktowane poważnie, byłyśmy mocno skoncentrowane. Zespół złapał właściwy rytm i zaczęłyśmy równo grać przez całe spotkanie, w każdym elemencie siatkówki – powiedziała Magdalena Śliwa. PTPS Piła bardzo dobrze spisuje się w lidze i docenił to trener Waldemar Kawka – Mecz był niezły w naszym wykonaniu, ekipa z Piły jest drużyną z którą się ciężko gra i należy ta drużyna do czołówki ligi. Kluczem do zwycięstwa były zmiany i dobra gra w obronie – na nasze szczęście znaleźliśmy rozwiązanie, a wejście Magdaleny Śliwy i kilku innych zawodniczek sprawiło, że nasza gra nabrała rumieńców, obroniliśmy dużo piłek i przeprowadziliśmy dużo kontrataków – zakończył Waldemar Kawka.