Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne

Bogdan Serwiński: To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne

fot. archiwum

W ostatnim czasie siatkarki Muszynianki nie radziły sobie najlepiej na parkietach ORLEN Ligi, jak i Ligi Mistrzyń. Mecz z Pałacem Bydgoszcz przyniósł jednak przełamanie. - Wszystko nie do końca nam wychodziło - przyznała jednak po pojedynku Aleksandra Jagieło.

Pałacanki przystąpiły do tego pojedynku odważnie i niewiele brakowało, by zapisały pierwszą odsłonę na swoim koncie. Więcej zimnej krwi zachowały jednak gospodynie tego meczu i to one triumfowały, co jak uważa Mazurek, miało przełożenie na całe spotkanie. – Spodziewałyśmy się w dzisiejszym meczu ciężkiej przeprawy. Szkoda nam pierwszego seta, w którym popełniłyśmy parę niewymuszonych błędów i w konsekwencji zabrakło dwóch punktów w końcówce. Reszta meczu to były już konsekwencje tego przegranego pierwszego seta – przyznała po spotkaniu kapitan Pałacu, Magdalena Mazurek.

Według kapitan Muszynianki Fakro Muszyna nie do końca gra zespołu gospodarzy wyglądała tak, jak powinna. W pierwszej odsłonie podopieczne trenera Serwińskiego podarowały swoim przeciwniczkom wiele punktów za darmo. – Pierwszy set był bardzo nerwowy. Po tych ostatnich porażkach chciałyśmy w końcu wygrać. W pierwszym secie widać było dużo nerwowości. Wszystko nie do końca nam wychodziło tak jak chciałyśmy, ale już w drugim secie było o wiele lepiej. Natomiast w trzecim było już całkiem dobrze. Mam nadzieję, że tak już będzie cały czas – powiedziała Aleksandra Jagieło.

Na trochę więcej w tym spotkaniu liczył szkoleniowiec Pałacu Bydgoszcz, Rafał Gąsior. Jego zespół nie zdobył w Muszynie żadnych punktów i nadal plasuje się na ósmym miejscu w tabeli ORLEN Ligi. – Szkoda trochę pierwszego seta, bo może ten mecz potoczyłby się trochę inaczej. Patrząc na dzisiejszego przeciwnika, to mogę stwierdzić, że jesteśmy na dwóch odległych biegunach i każdy zespół ma zupełnie inny cel. Nam się gra trudno, jednak staramy się grać co najmniej tak, jak pozwala przeciwnik – zauważył trener Rafał Gąsior.Dzisiejszy przeciwnik grał bardzo dobrze – dodał szkoleniowiec bydgoszczanek.Po ostatniej porażce z PTPS-em Piła zespół z Muszyny spadł z drugiego na czwarte miejsce w klasyfikacji ORLEN Ligi. Szkoleniowiec drużyny grzmiał i złościł się na swoje siatkarki po tym pojedynku. Tym razem jednak był zadowolony z ich postawy i zdobytych trzech ważnych punktów. – To zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Ostatnio mieliśmy trudne mecze, sporo wyjazdów, w dodatku mecze przegrane, więc zawsze potrzeba takiego odbudowania, poprawy wizerunku, morale zespołu. Dlatego było to dla nas bardzo ważne i cenne zwycięstwo – nie ukrywał zadowolenia Bogdan Serwiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved