Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wadim Chamuckich grającym trenerem

Wadim Chamuckich grającym trenerem

fot. archiwum

Wieloletni pierwszy rozgrywający reprezentacji Rosji podpisał kontrakt z ekipą Biełogorie Biełgorod. Popularny „Broda" ma w zespole pełnić funkcję drugiego trenera, ale nie jest także wykluczony jego powrót na boisko w roli zawodnika.

Podopieczni Giennadija Szypulina początku tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo Rosji na pewno nie mogą zaliczyć do udanych. Po pierwszych siedmiu kolejkach zajmują oni dopiero piąte miejsce w swojej dywizji, tracąc po sześć punktów do liderów z Kazania oraz Nowosibirska. Słabsze wyniki zespołu stały się dla zarządu klubu impulsem do podpisania kontraktu z jednym z najbardziej doświadczonych reprezentantów Rosji, Wadimem Chamuckich. 43-letni „Broda” ma w Biełgorodzie dołączyć do sztabu szkoleniowego, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w spotkaniach swojej drużyny pojawiał się on także na boisku.

Giennadij Szypulin powiedział mi, że powinienem wrócić. Spotkaliśmy się, przedyskutowaliśmy cały problem i doszliśmy do sensownego rozwiązania. W zespole będę pełnił funkcję zarówno trenera, jak i rozgrywającego – powiedział sam zainteresowany. – Nie mogę powiedzieć, że będę odpowiedzialny za jakiś poszczególny element przygotowania zawodników. Moja rola będzie się sprowadzała do bardziej ogólnej pomocy w prowadzeniu drużyny – dodał na zakończenie.

W ciągu swojej długiej kariery Chamuckich był dość silnie związany z zespołem Biełogorie Biełgorod. Trafił on tam już w wieku 24 lat, a następnie spędził kolejne sześć sezonów. Na przełomie tysiącleci zdecydował się na krótki epizod w lidze tureckiej, jednak później ponownie zagościł w Biełgorodzie. Do jego największych sukcesów klubowych należy pięć złotych krążków mistrzostw Rosji, pięć pucharów Rosji, a także dwa złote medale rozgrywek ligi mistrzów, wywalczone właśnie z ekipą Biełogorie. Przez krajowe władze „Broda” został także odznaczony tytułem Zasłużonego Mistrza Sportu oraz Orderem Zasług dla Ojczyzny pierwszej klasy.źródło: belogorievolley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved