Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paul Lotman: Nie jesteśmy tą samą drużyną co w zeszłym sezonie

Paul Lotman: Nie jesteśmy tą samą drużyną co w zeszłym sezonie

fot. archiwum

Resovia Rzeszów powoli wraca do dobrej formy. We wczorajszym spotkaniu rozbiła 3:0 AZS Politechnikę Warszawską. - Mam nadzieję, że kryzys już jest za nami i że to jest dla nas taki nowy początek - mówi Paul Lotman, przyjmujący aktualnego mistrza Polski.

Spodziewałeś się, że uda się wam tak łatwo pokonać warszawską drużynę?

Paul Lotman: – Nie spodziewaliśmy się, że będzie łatwo. Wiedzieliśmy, że to dobra drużyna i że będą z nami walczyć. My jednak wyszliśmy na boisko gotowi do gry, podekscytowani, bawiliśmy się siatkówką. Zagraliśmy dobrze i jestem z tego zadowolony.

Wydaje się, że kryzys, który mieliście, jest już za wami. Tydzień temu wygraliście 3:0 z Kielcami, a teraz w takim samym stosunku z Politechniką.– Mam nadzieję, że tak jest, że to dla nas taki nowy początek. Po prostu musieliśmy sobie zdać sprawę z tego, że nasza gra powinna nam sprawiać radość, że powinnyśmy ją poprawić i grać z pasją. To dzisiaj zrobiliśmy, także tydzień temu przeciwko Kielcom. Mam więc nadzieję, że będziemy to kontynuować, że będziemy poprawiać naszą grę i oczywiście, że będziemy odnosić kolejne zwycięstwa.

Uważa się, że zawsze jest trudniej obronić mistrzostwo kraju, niż je zdobyć po raz pierwszy. Czy myślisz, że z tego powodu ciąży na was większa presja?

– Myślę, że tak, od początku o tym wiedzieliśmy i ta presją do nas docierała. Kibice i klub mają takie wysokie oczekiwania, musieliśmy po prostu podejść do tego nieco spokojniej. Nie jesteśmy tą samą drużyną co w zeszłym sezonie, będzie jeszcze trudniej wygrać, ponieważ każdy będzie się na nas specjalnie nastawiał. Na razie zaczęliśmy grać lepiej i z tego naprawdę się cieszę.

W Lidze Mistrzów przegraliście dwa mecze z Cuneo, teraz będzie wam nieco trudniej awansować do kolejnej rundy.

– Jesteśmy bardzo rozczarowani z tego powodu. Zagraliśmy lepiej ten drugi mecz, ale przegraliśmy. Teraz musimy po prostu wygrać dwa ostatnie spotkania, żeby zakwalifikować się do kolejnego etapu tych rozgrywek. Jestem pewien, że nam się to uda.

Wasz cel w Lidze Mistrzów?

– Po pierwsze, wygrywać każdy kolejny mecz, potem zakwalifikować się do kolejnej rundy i wtedy zobaczymy, co się stanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved