Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Wicemistrzynie Polski przełamały pechową passę

ORLEN Liga: Wicemistrzynie Polski przełamały pechową passę

Siatkarki Muszynianki Muszyna, po pechowej serii porażek na ligowych parkietach, odniosły wyjątkowo cenną wygraną. Wicemistrzynie kraju bez większych problemów pokonały rywalki z Bydgoszczy, zapisując na swoim koncie trzy "oczka".

Początek meczu ułożył się po myśli bydgoszczanek, które wyszły na prowadzenie 5:2. Mineralne zdołały jednak szybko wyrównać (7:7), by na pierwszej przerwie technicznej prowadzić 8:7. Od tego momentu trwała wyrównana walka, żadnej ekipie nie udało się zdobyć większej przewagi (10:10, 12:12). Na kolejnej przerwie technicznej wicemistrzynie Polski posiadały dwa „oczka” przewagi (16:14). Przerwa pozytywnie wpłynęła na zawodniczki Pałacu, które szybko wyrównały 16:16, a chwilę później prowadziły. Przewaga przyjezdnych w kolejnych akcjach wzrosła do dwóch punktów (19:17, 21:19). Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie dały za wygraną, wyrównały stan seta 21:21, by chwilę później cieszyć się z wygranej w pierwszym secie 25:23.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki jedynie do stanu 3:3. Kolejne akcje należały do Mineralnych, które wyszły na prowadzenie 6:3. Na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki z Muszyny prowadziły już 8:3. Po przerwie przewaga muszynianek szybko stopniała do jednego punktu (9:8). Chwila nieuwagi w ekipie z Bydgoszczy i Bank BPS Muszynianka Fakro wyszedł ponownie na prowadzenie (12:8). Podczas drugiej przerwy technicznej na tablicy wyników było 16:11 dla gospodarzy. Utrzymywała się przewaga siatkarek z Muszyny (18:14, 20:16, 22:16), które drugą partię wygrały pewnie 25:17.

Pierwsze akcje trzeciego seta należały do siatkarek z południa Polski, które wyszły na prowadzenie 3:1. Ekipa Pałacu Bydgoszcz nie dawała za wygraną, stąd chwilę później był remis 4:4. Kolejne cztery akcje „padły łupem” muszynianek i to one prowadziły na przerwie technicznej 8:4. Po powrocie na parkiet mineralne kontrolowały sytuację na parkiecie, powiększając swoją przewagę (10:5, 12:5, 14:5). Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Bogdana Serwińskiego prowadziły aż 16:5. Muszynianki pewnie zmierzały po zwycięstwo w secie (18:9, 21:11 23:11). W ostateczności ekipa z Muszyny zwyciężyła 25:12, a cały mecz 3:0.

MVP meczu: Anna Werblińska

Muszynianka Muszyna – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:23, 25:17, 25:12)

Muszynianka Muszyna: Werblińska (11), Dziękiewicz (8), Bednarek-Kasza (2), Popović (6), Kasprzak (12), Serena (4), Maj (libero) oraz Sieradzan (1), Kaczmar, Rousseaux (3) i Jagieło
KS Pałac Bydgoszcz: Schulz (5), Martinez (5), Mazurek (2), Grejman (7), Adams (7), Czyżnielewska (1), Kuehn-Jarek (libero) oraz Liliom (4), Krzywicka, Sosnowska i Biedziak