Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Trzy punkty zostają w Sopocie

ORLEN Liga: Trzy punkty zostają w Sopocie

Mimo prowadzenia 2:0 i przewagi w końcówce odsłony trzeciej sopocianki pozwoliły dojść do głosu rywalkom. Końcówka partii trzeciej to wyrównana rywalizacja i walka punkt za punkt, ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały mistrzynie Polski, wygrywając 27:25 i 3:0.

Dużym zaskoczeniem w wyjściowej szóstce Budowlanych było pojawienie się Aleksandry Kruk. Przyjmująca łódzkiej drużyny w poprzednim meczu z AZS Białystok nieszczęśliwie zderzyła się z koleżanką z zespołu, Soraią i złamała nos. Pierwsze diagnozy były bardzo pesymistyczne i zakładały nawet trzytygodniową przerwę w grze. Ambitna zawodniczka w specjalnej masce jednak brała udział w ostatnich zajęciach. W sobotę okazało się, że może być brana pod uwagę przy ustalaniu podstawowego składu przez trenera Macieja Kosmola. – To się nazywa charakter! – mówił o kontuzjowanej siatkarce Marcin Chudzik, prezes Budowlanych.

W Sopocie łodzianki chciały zdobyć przynajmniej punkt, ale planowały także pokusić się o niespodziankę. Tym bardziej że drużyna mistrzyń Polski po letnich zmianach kadrowych nie straszy już taką siłą jak w poprzednim sezonie. Mimo wszystko i tak była zdecydowanym faworytem niedzielnego pojedynku.

Budowlane od początku starały się być równorzędnym rywalem dla zespołu prowadzonego przez Jerzego Matlaka i nawet to im się udawało. Pierwszego seta nieznacznie przegrały, zaś w drugim stoczyły zaciętą bitwę, która zakończyła się minimalnym zwycięstwem sopocianek. Niemal we wszystkich elementach gry Budowlane nie odstawały od gospodyń. Mało tego, w ataku miały lepszą skuteczność, mimo że w Atomie występuje najlepsza obecnie atakująca ORLEN Ligi Rachel Rourke. Mistrzynie Polski dominowały jednak w zagrywce, dzięki której w dwóch setach zdobyły aż pięć punktów, zaś łodzianki ani jednego.

Trzecia partia, podobnie jak druga, była niesamowicie emocjonująca. Drużyna prowadzona przez Kosmola zaczęła świetnie. Prowadziła już nawet 14:8, jednak po raz kolejny – w swoim zresztą stylu – roztrwoniła wysoką przewagę. Zawodniczki Atomu wyszły na prowadzenie (17:16), ale w końcówce jeszcze jeden zryw zaprezentowały łodzianki. Wygrywały 23:21, ale za chwilę był remis, a później Budowlane musiały bronić piłek meczowych. Przy trzeciej próbie nie dały rady i mimo bardzo dobrej gry w Sopocie, nie wygrały nawet jednego seta.