Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kubiak: Wyciągnąć wnioski i wygrywać każdy kolejny mecz

Michał Kubiak: Wyciągnąć wnioski i wygrywać każdy kolejny mecz

Po wygranej swojego zespołu jastrzębianie mówili o ambicji i woli walki. - Na pewno liczyliśmy na trzy punkty, ale bydgoszczanie w tych dwóch setach, w których nas pokonali, zagrali bardzo dobrze - o zweryfikowanych celach mówił Michał Kubiak.

Przed spotkaniem w Jastrzębiu Zdroju widoczna była wyjątkowa mobilizacja w szeregach jastrzębskiej ekipy. Podopieczni Lorenzo Bernardiego poza kolejnymi ligowymi punktami chcieli zmyć złe wrażenie po środowym potknięciu w meczu Pucharu CEV. – Chcieliśmy zagrać z determinacją i wolą walki, to nam się udało – o ambitnym podejściu do spotkania z bydgoszczanami mówił przyjmujący zespołu z Jastrzębia Zdroju, Michał Kubiak. Ostateczny cel Jastrzębskiego Węgla, jakim była wygrana, został zrealizowany, dwa punkty pozostały w Jastrzębiu Zdroju. – Na pewno liczyliśmy na trzy punkty – przyznał Michał Kubiak, podkreślając przy tym dobrą postawę przyjezdnych, weryfikującą nastawienie jastrzębian. – Bydgoszczanie w tych dwóch setach, w których nas pokonali, zagrali bardzo dobrze. Gratulacje dla rywali – to był dobry mecz, który mógł się podobać – dodał.

Rzeczywiście, o ile w pierwszym i trzecim secie meczu przewaga gospodarzy była widoczna, to cieniem na grze podopiecznych Lorenzo Bernardiego kładł się przede wszystkim czwarty, przegrany przez jastrzębian do 14, set. Jak zgodnie podkreślali zawodnicy obu ekip, istotnym elementem na przestrzeni całej rywalizacji była zagrywka. – Na pewno, zagrywaliśmy bardzo dobrze. Prezentowaliśmy się dobrze w polu serwisowym, odrzuciliśmy rywali od siatki, dzięki czemu Michał (Masny – przyp.red.) nie mógł rozgrywać tak, jak robił to zawsze. Utrudniliśmy im grę najbardziej jak potrafiliśmy i najlepiej jak mogliśmy w danej sytuacji – zaznaczył Michał Kubiak. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla odniósł się także do wysoko przegranej przez jego zespół partii czwartej. – Trochę przespaliśmy moment, kiedy na zagrywkę poszedł Michał Masny i zagrywał skróty. Takie rzeczy nie powinny się nam zdarzać, pozwoliliśmy na to. Teraz musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski i wygrywać każdy kolejny mecz – dodał zawodnik. W całym spotkaniu minimalnie lepsi, z sześcioma asami serwisowymi na koncie, byli gospodarze, przyjezdni na swoim koncie w klasyfikacji oceniającej poczynania w polu serwisowym odnotowali dwa ‘oczka’ mniej. Siłę serwisu podopiecznych Lorenzo Bernardiego potwierdzały także noty oceniające perfekcję w przyjęciu, także w tym zestawieniu zdecydowanie lepiej prezentował się zespół ze Śląska.

Spotkania z czołowymi zespołami rozgrywek są już za Jastrzębskim Węglem. Teraz przed jastrzębianami teoretycznie łatwiejsze mecze, gdzie po drugiej stronie siatki staną drużyny skazywane na walkę o miejsca 6-10. W tej grupie znajdzie się jednak nieobliczalny zespół częstochowskich akademików, którzy sprawili już niespodziankę pokonując mistrza Polski, a w meczu 8. kolejki rozgrywek byli o krok od powtórzenia tego wyczynu w konfrontacji z innym pretendentem do walki o tytuł mistrzowski – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Na pewno nie można lekceważyć zespołu z Częstochowy. Pokazali, że potrafią grać w siatkówkę mimo młodego wieku. Widać, że sprawia im to przyjemność, bawią się siatkówką i grają całkiem nieźle. Na pewno musimy do tego spotkania podejść podwójnie skoncentrowani – o zbliżającym się meczu, z respektem podchodząc do przeciwnika, mówił Michał Kubiak.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)