Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Pechowa passa Wandy Kraków przełamana

II liga M: Pechowa passa Wandy Kraków przełamana

W sobotnim spotkaniu 7. kolejki II ligi siatkarzy Wanda Kraków przełamała serię trzech porażek pod rząd i pewnie, w trzech setach pokonała siatkarzy z Lublina. - Mecz przebiegał po naszej myśli - podsumował rywalizację krakowski libero, Krzysztof Kołodziej.

Pierwszy set zaczął się od bardzo wyrównanej walki, niemal punkt za punkt, jednak drużyna gospodarzy szybko nabrała wiatru w żagle i dzięki skutecznej grze na skrzydłach zbudowała trzypunktowe prowadzenie (7:4). Kolejne akcje nie przyniosły poprawy gry przyjezdnych, a ich liczne błędy spowodowały, że na tablicy wyników widniało 9:5, co wydawać się mogło mocno deprymujące dla gości. Jednak ekipa z Lublina tak łatwo się nie poddała i przyjezdni doprowadzili do wyrównania (14:14). Od tego momentu mogliśmy być świadkami naprawdę dobrego widowiska. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa „oczka”. Dopiero atak z piłki sytuacyjnej po antence siatkarzy Cukrownika i świetna, punktowa zagrywka Blachury spowodowały, że to gospodarzom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali tego seta do 23. – Nie znaliśmy naszego przeciwnika, tak więc nie wiedzieliśmy czego możemy się po nim spodziewać. Byliśmy przygotowani na ciężki pojedynek. Przez całego seta walka toczyła się punkt za punkt, jednak to my wykazaliśmy się większą koncentracją i udało nam się wygrać – komentował spotkanie Krzysztof Kołodziej.

Set drugi, podobnie jak pierwszy, zaczął się od walki punkt za punkt. Od stanu 10:10 drużyna z Krakowa zaczęła systematycznie zwiększać swoją przewagę. Skuteczne bloki gospodarzy oraz liczne błędy przeciwników zmusiły trenera z Lublina do wzięcia czasu, jednak nie był on w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy z Małopolski, którzy zaczęli grać jeszcze lepiej. Punktowe ataki ze środka, świetne obrony oraz coraz liczniejsze błędy przyjezdnych spowodowały, że na tablicy wyników widniało 17:13. Mimo że gościom udało się odrobić kilka punktów, było już za późno, by pokusić się o zwycięstwo w tym secie. Całego seta zakończyła zepsuta zagrywka jednego z siatkarzy z Lublina (25:19).

Tym razem ekipa Cukrownika bardzo dobrze zaczęła seta, dzięki skutecznej grze blokiem już na początku seta udało się jej zbudować dwupunktowe prowadzenie (2:4). W szeregi gospodarzy wkradło się małe rozprężenie, które poskutkowało kilkoma błędami. Jednak dobra passa drużyny przyjezdnych nie trwała długo. Kilka skutecznych ataków i popisowe obrony libero doprowadziły do wyrównania, a potem do dwupunktowej przewagi drużyny Wandy (10:8). Wtedy też o czas poprosił trener Mateusz Kuśmierz. Na wiele się to nie zdało. Jego podopieczni po czasie trzy razy zostali zablokowani, co skutecznie zdeprymowało całą drużynę. Skuteczny blok, a następnie punktowy atak Poprawy spowodowały, że na tablicy wyników widniało 14:10. Gospodarze szli jak burza, cierpliwie, punkt po punkcie budując swoją przewagę (18:12). Mimo że dzięki skutecznej grze blokiem oraz kilku dobrym atakom gościom udało się odrobić kilka punktów, jednak straty były zbyt duże. Przegrali całego seta do 22 i tym samym cały mecz 0:3.

– Mecz przebiegał w większości po naszej myśli, mimo chwilowej dekoncentracji w trzecim secie, udało się wygrać i wywalczyć trzy cenne punkty. W każdym secie graliśmy z Cukrownikiem punkt za punkt do połowy seta, następnie udawało nam się odskoczyć na kilkupunktowe prowadzenie. Od początku sezonu naszym największym atutem jest fanklub, który dzielnie dopinguje nas w każdym spotkaniu. Tym razem nasza gra i ich doping pomogły w wygraniu meczu i zdobyciu kolejnych punktów – podsumował cały mecz, broniący barw krakowskiego klubu, Kołodziej.

Wanda Kraków – Cukrownik Lublin 3:0
(25:23, 25:19, 25:22)

Wanda Kraków: Typel, Blachura, Szablewski, Ignatowski, Rutkowski, Poprawa, Kołodziej (libero) oraz Bielenda, Adamski, Klimas, Laskowki i Wesołowski

Cukrownik Lublin: Rejowski, Pyda, Krzaczek, Szkutnik, Kasiura, Antoszak, Rarak (libero) oraz Bieńko, Toborek, Kociuba i Kostrzewa