Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: MOS Wola nie sprostał rywalom z Warmii

II liga M: MOS Wola nie sprostał rywalom z Warmii

fot. archiwum

W hali przy ulicy Rogalińskiej podopieczni Krzysztofa Wójcika podejmowali ekipę AZS-u II Olsztyn. Miejscowi, o ile w premierowej partii nie byli zbyt gościnni, o tyle w kolejnych setach już musieli uznać wyższość swoich rywali.

Pojedynek w hali przy Rogalińskiej rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt i dopiero po udanym zagraniu Macieja Budzyńskiego oraz po bloku na Adamie Sobolewskim to przyjezdni objęli prowadzenie (4:2). W późniejszych akcjach miejscowi kilkukrotnie „doganiali” wynik, lecz olsztynianie natychmiast ponownie im „odskakiwali” na dwa „oczka” (9:7, 12:10, 13:11). Dopiero po kilku skutecznych atakach Sobolewskiego i Cichockiego oraz po asie serwisowym Urbańskiego to warszawianie mogli się pochwalić dwupunktową przewagą (18:16). Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo, bowiem miejscowi zaczęli popełniać błędy własne, co natychmiast wykorzystali podopieczni Andrzeja Grygołowicza, zdobywając cztery „oczka” z rzędu (20:18). W obliczu takiej sytuacji o czas zmuszony był poprosić Krzysztof Wójcik, lecz jego zawodnicy jeszcze przez dłuższą chwilę nie zdołali zniwelować strat. Dopiero dwa asy serwisowe Adama Sobolewskiego dały impuls drużynie do walki (23:21), a tuż po tym udanym atakiem popisał się Piotr Cichocki, ustalając wynik seta na 25:22.

Początek drugiej partii, podobnie jak miało to miejsce w premierowej odsłonie, otworzyła wymiana ciosów zawodników stojących po obu stronach siatki. Olsztynianie jednakże nie próżnowali i najpierw skutecznym zbiciem popisał się Damian Boruch, po czym zablokowany został Sobolewski, a następnie blok wolan obił Łukasz Olender, dając swej drużynie dwupunktowe prowadzenie (7:5). Z czasem warszawianie mieli coraz większe problemy ze skończeniem własnych akcji – nie pomogły tu nawet udane zbicia Mateusza Kańczoka czy Tomasza Urbańskiego. Dodatkowo w grę miejscowych wkradły się proste błędy, a olsztynianie, wśród których w tej fazie seta brylowali zwłaszcza Michał Przybylski i Dariusz Kurmin, sukcesywnie powiększali swoją przewagę (17:12). Trener Wójcik próbował ratować jeszcze sytuację, wprowadzając na parkiet Tomasza Dmowskiego i Pawła Sęka, lecz nie przyniosło to spodziewanego rezultatu i jego podopieczni przegrali tę partię 20:25.

Przegrana w poprzednim secie w żaden sposób nie podcięła skrzydeł miejscowym, bowiem trzecią odsłonę rozpoczęły ich dobre zagrania (3:1). Siatkarze z Warmii szybko jednak doprowadzili do remisu (5:5), lecz punktowa zagrywka Jakuba Skwarka i skuteczne ataki Przemysława Smolińskiego sprawiły, że wciąż musieli „gonić” warszawian. Chwilę później wynik zmieniał się niczym w kalejdoskopie: raz jedni, raz drudzy wysuwali się na prowadzenie, aż do stanu 16:15 dla gospodarzy. Wtedy to Sobolewski zaatakował w aut, a Urbański został zablokowany, zaś kontrę wykorzystał Przybylski, dzięki czemu jego drużyna mogła się cieszyć z dwóch punktów przewagi (18:16). Wolanie starali się jeszcze ratować sytuację, lecz w obliczu dobrej postawy Łukasza Olendera, Michała Przybylskiego i Macieja Budzyńskiego byli całkowicie bezradni.Początek czwartej odsłony przyniósł kilka ładnych akcji, między innymi atak na kontrze ze środka drugiej linii w wykonaniu Mateusza Osieckiego, kiedy to z konieczności dołem rozgrywał atakujący Adam Sobolewski (4:3). Tuż po tym zawodnicy obu ekip popisywali się naprzemiennie efektywnymi zbiciami – taki stan rzeczy utrzymał się aż do wyniku 13:13. Wówczas najpierw Łukasz Olender, a później Michał Przybylski zapunktowali na skrzydle, dzięki czemu ich ekipa objęła prowadzenie. Miejscowym jeszcze raz udało się te straty zniwelować, lecz na tym etapie meczu nie do zatrzymania był Olender (19:16). Skwarek, Cichocki i Urbański próbowali jeszcze odwrócić losy seta, lecz w obliczu dobrej dyspozycji atakującego AZS-u Olsztyn, który zakończył potyczkę asem serwisowym, byli zupełnie bezsilni.

MOS Wola Warszawa – AZS II Olsztyn 1:3
(25:22, 20:25, 22:25, 20:25)

Składy zespołów:
MOS: Urbański, Smoliński, Sobolewski, Cichocki, Kańczok, Skwarek, Bujniak (libero) oraz Obermeler, Dmowski, Sęk, Osiecki i Monkiewicz
AZS: Boruch, Mazek, Przybylski, Kurmin, Olender, Budzyński, Nawrocki (libero) oraz Dziuba, Macyra i Pichłacz (libero)

Zobacz również:
Wyniki 7. kolejki oraz tabela 3. gr. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved