Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS UEK Kraków wygrywa z Wieżycą bez straty seta

I liga K: AZS UEK Kraków wygrywa z Wieżycą bez straty seta

AZS UEK Kraków zdobył komplet punktów, pokonując przed własną publicznością beniaminka I ligi kobiet - Wieżycę 2011 Stężyca - w trzech setach. Kluczem do zwycięstwa dla podopiecznych Jacka Skroka okazała się zagrywka.

Spotkanie lepiej rozpoczęły „ekonomistki”, które za sprawą serwisów Aleksandry Król oraz szczelnego bloku wypracowały sobie kilka punktów przewagi (4:1). O czas dla swojego zespołu poprosił Grzegorz Wróbel, jednak po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Stężyczanki nie potrafiły sobie poradzić z trudnymi zagrywkami, a gdy Sandra Cabańska posłała dwa asy serwisowe pod rząd, o drugi czas poprosił trener Wróbel. Na parkiecie dominowała jedna drużyna, AZS-owi udawało się wszystko, z kolei po drugiej stronie nie funkcjonował żaden element siatkarskiego rzemiosła. Gdy Sandra Cabańska i Aleksandra Król zatrzymały Marzenę Wilczyńską, gospodynie prowadziły 15:6. Krakowianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Grzegorz Wróbel dokonywał zmian, ale nie wpłynęło to na poprawę gry jego drużyny. W końcówce Julita Kurdziuk i Alicja Wójcik zatrzymały atak Sandry Cabańskiej, ale była to jedna z nielicznych udanych akcji po stronie Wieżycy. Partię, którą od początku do końca kontrolowały Eliteski, zakończyło zbicie Katarzyny Wąsowskiej.

Początek drugiej partii należał do „ekonomistek”, po dwóch blokach Sandry Cabańskiej i Magdaleny Fedorów na Izabeli Hohn oraz asie serwisowym Cabańskiej gospodynie prowadziły 4:1. Chwilę później punkt z zagrywki zdobyła Agata Skiba i zrobiło się 7:2. Po raz kolejny o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Wróbel. Tym razem rozmowa ze szkoleniowcem przyniosła rezultat, bowiem stężyczanki przerwały niemoc w ataku i ruszyły w pogoń za „ekonomistkami”. Blok Ewy Kasprów i Eweliny Ryznar zatrzymał atak Agaty Skiby, a w następnej akcji udanie kiwnęła Marzeny Wilczyńskiej i Wieżyca niemal odrobiła straty, 11:12. Dobrą passę Stężycy przerwała dopiero kiwka z drugiej piłki Katarzyny Wawrzyniak. Na chwilę AZS uspokoił swoją grę, co pozwoliło gospodyniom „odskoczyć” na kilka punktów (16:12). Eliteski w tej części seta miały problem ze skończeniem ataku, co stwarzało okazje do kontry, gdy po świetnej obronie atak skończyła Izabela Hohn, na tablicy był wynik po 17. AZS po błędach w ataku gości uzyskał dwa „oczka” przewagi (20:18), jednak po zagrywce Julity Kurdziuk, z którą nie poradziła sobie Katarzyna Urban, był remis po 20. W końcówce na zagrywce pojawiła się Sandra Cabańska, która swoimi serwami utrudniała przyjęcie rywalkom, piłki dostarczane za darmo wykorzystały jej koleżanki, a sama Cabańska zakończyła drugą partię asem serwisowym.

Trzeci set lepiej rozpoczęły stężyczanki, które prowadziły 3:1, jednak Sandra Cabańska szybko doprowadziła do remisu. Kiedy zablokowana została Katarzyna Wąsowska, a Julita Kurdziuk skończyła kontrę, ponownie Wieżyca prowadziła dwoma punktami (9:7). I tym razem AZS szybko doprowadził do remisu. Przy stanie 11:11 na zagrywce stanęła Sandra Cabańska, liderka AZS-u w tym spotkaniu. Cabańska popisała się niesamowitą serią, cztery asy serwisowe musiały zrobić wrażenie, atakująca „ekonomistek” popełniła błąd dopiero przy stanie 19:11. Wysokie prowadzenie wprowadziło trochę rozluźnienia w szeregi Elitesek, kiedy gospodynie dwa kolejne ataki wyrzuciły w aut i przewaga zmalała (20:16). O czas poprosił Jacek Skrok, przerwa uspokoiła jego zawodniczki, które nie pozwoliły Wieżycy na dalsze odrabianie strat. Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu. Stężyczanki były w stanie obronić pierwszą piłkę setową, jednak drugą szansę wykorzystała Katarzyna Wąsowska, która zakończyła spotkanie atakiem po prostej.

Eliteski AZS UE Kraków – Wieżyca 2011 Stężyca 3:0
(25:15, 25:20, 25:18)

AZS: Cabańska, Fedorów, Skiba, Wąsowska, Wawrzyniak, Król, Urban (libero) oraz Sadowska i Matyjaszek-Matela

Wieżyca: Theis, Wilczyńska, Kasprów, Wójcik, Ryznar, Hohn, Jagodzińska (libero) oraz Kurdziuk, Lenz, Reszka i Łysiak