Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dwa i pół miliona rubli za dziką kartę

Dwa i pół miliona rubli za dziką kartę

fot. archiwum

Siatkarze rosyjskiego Zenitu Kazań zostali ostatnimi finalistami tegorocznych rozgrywek o Puchar Rosji. Stało się tak za sprawą wykupienia przez nich tak zwanej dzikiej karty, przyznawanej przez rodzimą federację.

W półfinałowej fazie rozgrywek Pucharu Rosji aktualni mistrzowie kraju polegli w starciu z Fakiełem Nowy Urengoj, przez co w grupie musieli uznać wyższość rywali z Niżnego Nowogrodu. Już na kilka godzin po zakończeniu zmagań pojawiły się jednak głosy, że ekipa Zenitu Kazań jest jednym z głównych pretendentów do przyznania dzikiej karty na turniej finałowy w Biełgorodzie. Początkowo nikt nie chciał powiedzieć na ten temat niczego więcej, ale tajemnicą poliszynela była konieczność wpłacenia odpowiedniej kwoty na konto federacji w zamian za przywilej walki o główne trofeum.

Oficjalna decyzja o przyznaniu dzikiej karty podopiecznym trenera Władimira Alekny została ogłoszona w połowie tego tygodnia. W uzasadnieniu swojego wyboru federacja podała wybitne osiągnięcie na arenie krajowej oraz międzynarodowej, a także nieprzeciętny wkład w rozwój siatkówki w Rosji zespołu Zenitu Kazań. Kwota, jaką przyszło włodarzom klubu zapłacić za otrzymanie dzikiej karty, wyniosła dwa i pół miliona rubli, co w przybliżeniu daje ćwierć miliona złotych.

Turniej finałowy Pucharu Rosji odbędzie się w tym roku w Biełgorodzie, w dniach 23-29 grudnia. Oprócz triumfatorów zeszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów oraz siatkarzy gospodarzy, wezmą w nim udział także ekipy z Moskwy, Niżnego Nowogrodu, Nowosybirska oraz Krasnodaru. W roli obrońców tytułu stanie zespół Lokomotiwu, który w pierwszych tygodniach rozgrywek Superligi prezentował się ze znakomitej strony.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved