Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Ciężki mecz łodzianek, sopocianki będą miały łatwiej

ORLEN Liga: Ciężki mecz łodzianek, sopocianki będą miały łatwiej

fot. archiwum

Atom Trefl z pewnością będzie chciał zrekompensować sobie przegraną z Rabitą Baku kolejną wygraną w ORLEN Lidze, w meczu przeciwnikiem będą Budowlani Łódź. Łodzianki do tej pory szukają optymalnej formy, ale nie będą przeciwnikiem łatwym.

Sopocianki ostatnie spotkanie w ramach Ligi Mistrzyń rozpoczęły w fatalnym stylu, przegrywając seta w stosunku 11:25. Przebudzenie nastąpiło dopiero w kolejnych setach, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwy potencjał podopiecznych trenera Matlaka. Przez większość spotkania trudno było wskazać dominację którejś z ekip, a zważywszy na fakt, że po drugiej stronie stał zespół z astronomicznym budżetem stworzony do wygrania wszystkich możliwych tytułów, jest to dobry prognostyk przed nadchodzącym spotkaniem. Poza grającą niezwykle równo i dynamicznie Australijką Rachel Rourke, zdobywczynią 20 punktów, dobrą zmianę dała również Anna Podolec, która w tym spotkaniu wystąpiła na swojej nominalnej pozycji przyjmującej. Wspólnie z Brazylijką Eriką Coimbrą popisały się dwucyfrową zdobyczą punktową i napsuły sporo krwi rywalowi. – Wykonałyśmy to, co wcześniej sobie założyłyśmy. Przyjechałyśmy tu i zagrałyśmy najlepiej, jak tylko potrafiłyśmy. Rabita jest bardzo dobrym zespołem i jeśli będzie nadal grała tak, jak miało to miejsce dzisiaj, na pewno awansuje do Final Four Ligi Mistrzyń – komplementowała rywalki Rourke. Taka deklaracja świadczy jednak o tym, że mistrzynie Polski są pewne swojej wartości i świadome swojej siły przystąpią do spotkania z Budowlanymi Łódź.

Łodzianki nadal poszukują swojej optymalnej formy i mimo że półmetek rundy zasadniczej tuż tuż, nadal grają przede wszystkim bardzo nierówno. Ostatnie spotkanie przeciwko „czerwonej latarni” ligi – zespołowi AZS Białystok – zakończyło się wymęczonym po pięciu setach triumfem 3:2, ale mogło równie dobrze zakończyć się przegraną podopiecznych trenera Kosmola.Nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Powtarza się nieregularność i granie falami, nie wykorzystujemy okazji. Czeka nas pod tym kątem dużo pracy, bo będziemy rozgrywali trudne mecze z dobrymi zespołami i będzie trudno zdobywać punkty z taką grą – zakończyła Sylwia Pycia. Diagnoza kapitan łodzianek jest niezwykle trafna, a spotkania powinny być jedynie przełożeniem ciężkiej pracy na treningach. Tego niestety jednak nie widać. Do tej pory nie wykrystalizowała się wyjściowa szóstka zespołu z Łodzi, bowiem nieprzyjemnej kontuzji w starciu na parkiecie doznała do tej pory wiodąca w przyjęciu i ataku Aleksandra Kruk. Jeden element zdecydowanie łączy oba zespoły, a jest nim kombinacja młodości z doświadczeniem na środku siatki. Kontuzje Dominiki Golec oraz Sylwii Wojcieskiej i zastępujące je ligowe debiutantki Aleksandra Sikorska oraz Justyna Łukasik to pewnie dobra inwestycja na przyszłość, ale i również pewien deficyt, którego rywal nie będzie bał się wykorzystać. Dość przeciętnie prezentuje się do tej pory Courtney Thompson, która jako wicemistrzyni olimpijska przyjechała do Polski na fali oczekiwań i posiada jeszcze spore rezerwy w swojej grze.

Celem sopocianek jest zdecydowanie wygrana przy jak najmniejszym nakładzie sił, aby móc mobilizować się na kluczowe spotkania z zespołem z Prostejova oraz z Asystelem. Łodzianki natomiast będą mierzyć się z trudnymi rywalami, ale jeśli uda im się osiągnąć korzystny rezultat, z pewnością z wiarą podejdą do innych spotkań. Jak twierdzi trener Kosmol, losy spotkania jego zespołu rozgrywają się w strefie mentalnej. Czy łodzianki zatem opanują emocje i postawią opór faworyzowanym gospodyniom? W niedzielę będziemy mogli na to pytanie odpowiedzieć.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved