Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Konrad Pakosz: Rozglądamy się już za nowymi zawodnikami

Konrad Pakosz: Rozglądamy się już za nowymi zawodnikami

fot. archiwum

AZS Częstochowa po niezbyt udanym początku sezonu powoli wychodzi z kryzysu, a ostatnie sukcesy organizacyjne pozwalają myśleć o wzmocnieniu składu. - Rozglądamy się już za nowymi zawodnikami - przyznaje prezes AZS Częstochowa Konrad Pakosz.

Najpierw wygrana w Rzeszowie, ostatnio niezły występ przeciwko Skrze, a na trybunach mnóstwo kibiców. Od jakiegoś czasu macie w klubie trochę powodów do zadowolenia…

Konrad Pakosz: – Zasadniczo oddzieliłbym kwestie sportowe od tych organizacyjnych. Jeśli idzie o aspekt sportowy, to tutaj osobami kompetentnymi są dyrektor sportowy Ryszard Bosek oraz sztab szkoleniowy z Markiem Kardosem na czele. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że zespół z każdym meczem prezentuje się coraz lepiej, co daje powody do większego optymizmu. Najistotniejsze jest to, że drużyna walczy, nie poddaje się. To musi się podobać. Co się tyczy kwestii logistycznych, to uważam, że opanowaliśmy nową halę. W sensie dosłownym i w przenośni. Przełom września i października związany z przeprowadzką do nowej siedziby spółki, zgłoszeniem zespołu do rozgrywek i całą logistyką z tym związaną był trudny, ale najgorsze już za nami. Cieszymy się, że wszystkie perturbacje udało się przejść w sposób, którego nie odczuli zarówno zawodnicy, jak i sympatycy siatkówki – nasi kibice.

Było to widać gołym okiem, ale czy można oficjalnie potwierdzić, że w sobotę w hali na Zawodziu padł rekord frekwencji na ligowym meczu?– Tak. Zdecydowanie tak. W hali pojawiło się około 3 tysięcy kibiców. Biorąc pod uwagę, że na dwóch pierwszych meczach liczba kibiców przekroczyła magiczną i nieosiągalną w hali Polonia liczbę 2 tysięcy, jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie ukrywam, że takiego obrotu sprawy się spodziewałem. Stąd już wcześniej decyzja o tym, by w nowej hali organizować jak najwięcej zawodów. I to nie tylko tych siatkarskich. Również lokalne władze mają tego pełną świadomość, co jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem.

Rozumiem, że w związku z tym podtrzymuje prezes to, co powiedział wcześniej o ewentualnych wzmocnieniach?

– Absolutnie tak. Rozglądamy się już za nowymi zawodnikami. Nie tylko w perspektywie najbliższych tygodni, ale również kolejnego sezonu. Mamy wstępne deklaracje dalszej współpracy od dotychczasowych, ale również nowych sponsorów. Wszyscy są oczarowani nową halą. Myślę, że nie bez kozery można powiedzieć, że nareszcie w Częstochowie mamy obiekt, którego w kraju nam zazdroszczą. Organizacja Superpucharu Polski była strzałem w dziesiątkę. Przecież nie bez powodu w najbliższych tygodniach w Częstochowie zobaczymy mecz reprezentacji Polski, a potem finał Pucharu Polski. Będzie też specjalne wydarzenie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Mam na myśli połączone z meczem PlusLigi spotkanie złotych medalistów mistrzostw Polski z lat 90. pod nazwą: Złota Dekada AZS Częstochowa 1990-1999. Już dzisiaj zapraszam do nowej hali 22 grudnia na godz. 14.

*Rozmawiał Tadeusz Iwanicki
*Więcej w serwisie sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved