Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pekpol wywiózł z Jaworzna dwa punkty

I liga M: Pekpol wywiózł z Jaworzna dwa punkty

Zespół Pekpolu Ostrołęka pokonał Energetyka Jaworzno w meczu 8. kolejki I ligi siatkarzy. Jaworzanom i tym razem nie udało się zapisać meczu na swoim koncie, jednak walczyli do końca, przegrywając dopiero w tie-breaku.

Ja jestem zadowolony z dwóch punktów, chłopaki się nie cieszyli, a nawet byli zasmuceni tym, że stracili punkt – mówił trener Andrzej Dudziec po tym spotkaniu. Jego siatkarze Energi Pekpolu awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Pierwszy set został łatwo wygrany przez biało-czerwonych, którzy praktycznie od samego początku zdominowali grę na boisku. W drugim lepsi okazali się goście, którzy dyktowali warunki gry od początku do końca partii. – W drugim secie byliśmy wyraźnie słabsi – mówi trener Dudziec. W trzeciej partii ostrołęccy siatkarze mieli również pod górkę, ale agresywne serwisy w połowie seta sprawiły, że wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca.

Chcieliśmy wtedy wygrać 3:1 – mówi trener przyjezdnych. – Czwarty set nam uciekł, sam nie wiem jak. Niestety, popełniliśmy dużo błędów własnych. Poza tym zabrakło nam po prostu szczęścia, jednej akcji – jednego bloku, obrony. Wtedy wynik byłby inny – dodaje. Energetyk wygrał seta 25:22, choć goście w środkowej jego części wyszli na prowadzenie 17:16. Jaworznianie zdołali jednak powrócić na prowadzenie i doprowadzili do tie-breaka.

W nim Energa Pekpol prowadziła od początku do końca, prawie cały czas ostrołęccy siatkarze mieli dwa oczka nadwyżki, która w końcówce zwiększyła się o kolejne dwa. Wygrana 15:11 sprawiła, że do swojego dorobku biało-czerwoni dopisali kolejne dwa punkty. – Ja się cieszę z tych dwóch punktów. Chłopaki się nie cieszyli, nawet byli smutni z powodu straconego punktu. Oni są bardzo ambitni, chcą wygrywać wysoko. Ja uważam, że jak każdy wyjazd będzie kończył się zdobyciem dwóch punktów, to będzie dobrze – mówi Dudziec.

Jeżeli chodzi o indywidualne wyróżnienia, trener Pekpolu postanowił wstrzymać się z oceną. – Nie będę nikogo wyróżniał, niech za zwycięstwo zostanie wyróżniona cała drużyna. Nie robiłem też dużo zmian, wszedł trochę Maciek Naliwajko i nam pomógł, na zagrywkę za środkowych wpuszczałem też Piotrka Adamowicza, również się nieźle spisał – wylicza trener. – Ogólnie zagraliśmy lepiej niż z Poznaniem, uważam, że dziś zabrakło szczęścia do tych trzech punktów, bo chłopaki są w niezłej formie. Za tydzień Energa Pekpol zagra u siebie z aktualnym liderem, BBTS Bielsko-Biała. – Spinamy się na nich, chcemy z nimi wygrać. A jak będzie? Zobaczymy, to jest sport – kończy trener.

Energetyk Jaworzno – Pekpol Ostrołęka 2:3
(18:25, 25:20, 21:25, 25:22, 11:15)