Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Poważne osłabienie Sparty przed meczem ze Stalą Mielec

Poważne osłabienie Sparty przed meczem ze Stalą Mielec

fot. archiwum

Pech nie opuszcza warszawskiej Sparty. Dopiero co do składu stołecznego pierwszoligowca powróciła Joanna Pogorzelska, a już trener Marek Hertel ma kolejny problem. Na jednym z ostatnich treningów kontuzji nabawiła się Izabela Kożon.

Marek Hertel na brak problemów w ostatnim czasie narzekać nie może. Jego zespół wciąż pozostaje czerwoną latarnią zaplecza ekstraklasy. Spartanki w ośmiu kolejkach spotkań nie tylko nie odniosły zwycięstwa, ale nie wygrały nawet seta. Okazja do podreperowania dorobku punktowego przytrafi się w najbliższą niedzielę, bowiem stołeczne w Mielcu zmierzą się z miejscową Stalą, której w rozgrywkach I ligi również się nie wiedzie. Ekipie Piotra Sobolewskiego nie tylko brakuje punktów, ale i stabilnej sytuacji organizacyjno-prawnej. Nic więc dziwnego, że Sparta liczy na przełamanie złej passy na Podkarpaciu.

Zadanie to do łatwych nie będzie należeć, bowiem na jednym z ostatnich treningów kontuzji uległa Izabela Kożon, kapitan i jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek warszawskiego klubu. – Na środowym treningu Iza podkręciła sobie staw skokowy, dlatego jej występ w jakże ważnym dla nas meczu w Mielcu jest niemożliwy – tłumaczy Marek Hertel. – Uraz nie powinien być groźny i zawodniczka za tydzień, dwa będzie mogła dołączyć do zespołu. Jednak ta strata jest dotkliwa – dodaje szkoleniowiec Sparty Warszawa.

W podobnym tonie wypowiada się kapitan spartanek. – Szkoda, bo teraz w dwa kolejne weekendy zagramy ze słabszymi zespołami. Po spotkaniu ze Stalą Mielec czeka nas mecz z Piecobiogazem Murowana Goślina. Nie wiadomo jak długo potrwa moja przerwa. Do poniedziałku mam na nodze gips, a potem założę but ortopedyczny. Konieczne będzie także USG, które pokaże, czy więzadła są całe – mówi na stronie internetowej klubu Izabela Kożon. Kontuzje stawu skokowego powoli stają się zmorą warszawskiej drużyny. Przypomnijmy, że w spotkaniu z beniaminkiem I ligi kobiet, Wieżycą 2011 Stężyca, już w pierwszej akcji meczu ze składu wypadła środkowa Sparty, Joanna Pogorzelska.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved