Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Marko Samardzić nowym libero Tomisu Constanta

Marko Samardzić nowym libero Tomisu Constanta

fot. archiwum

Serbski zawodnik Marko Samardzić został nowym libero Tomisu Constanta, który jest rywalem PGE Skry Bełchatów w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że ten siatkarz miał również przygodę w polskiej lidze, w Treflu Gdańsk.

Marko Samardzić pojechał już z zespołem na mecz Ligi Mistrzów do Stambułu, gdzie Tomis przegrał z Fenerbahce 2:3. Zawodnik ten uzyskał w tym pojedynku 58% przyjęcia dobrego i 42% perfekcyjnego. Na razie 29-latek będzie grał tylko w Lidze Mistrzów i będzie można go zobaczyć już niebawem w Polsce podczas meczu z PGE Skrą. – Cieszę się, że przyszedłem do zespołu, który w ciągu ostatnich sześciu lub siedmiu lat gra dobrze w siatkówkę w Europie. Tomis Constanta to poważny klub i dlatego zdecydowałem się tu przyjść. Dodatkowo, drużyna gra w Champions League, która dla każdego jest wielką motywacją. I mam nadzieję pomóc zespołowi uzyskać lepsze wyniki w Lidze Mistrzów – powiedział Samardzić. Został on sprowadzony w miejsce Władysława Ivanowa, z którym rozwiązano umowę za porozumieniem stron.

Marko Samardzić, to były reprezentant Serbii (2004-2010). Ze swoją reprezentacją zdobywał srebrne i brązowe medale ME, MŚ i LŚ. Karierę klubową rozpoczął w Crvenie Zvezdzie Belgrad, gdzie zdobył mistrzostwo i dwukrotnie puchar kraju. Potem przeniósł się do Vojvodiny Nowy Sad, z którą zdobył wicemistrzostwo i mistrzostwo kraju. Po wyjeździe z kraju występował kolejno we Francji, w Polsce (Trefl Gdańsk w sezonie 2008/2009). Od 2009 roku występował w Arisie Saloniki.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved