Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jacek Nawrocki: Drużyna pokazała charakter

Jacek Nawrocki: Drużyna pokazała charakter

Skra Bełchatów w swoim czwartym spotkaniu w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów odniosła czwarte zwycięstwo. - Na pierwszym miejscu chciałbym pochwalić naszą umiejętność koncentracji i skupienia, a także waleczność - chwalił Jacek Nawrocki.

Skra Bełchatów pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w rozgrywkach Champions League. Po wygranej bez straty seta nad Fenerbahce Stambuł i Tomisem Constanta, przyszły o wiele trudniejsze pojedynki z Dynamem Moskwa. Bełchatowianom udało się dwukrotnie pokonać Rosjan po 3:1 i tym samym znaleźć się na czele grupy E. – Chłopakom należą się wielkie gratulacje, bo to wcale nie był łatwy mecz – mówił trener bełchatowian, Jacek Nawrocki.Teraz rozmawiamy o zdobyciu kolejnych trzech punktów, ale przypominam, że w trzecim secie Dynamo prowadziło 22:19 i 24:22. Jednak w decydujących momentach drużyna pokazała charakter, choć cały czas jest w trudnej sytuacji, bo dopiero się zgrywa – dodał.

Bełchatowianie dobrze zaprezentowali się w ataku, a prym wiódł Aleksandar Atanasijević, który zapisał na swoim koncie 22 punkty. Trener Dynama, Jurij Czerednik, przyznał, że spodziewali się dobrej postawy ze strony Skry Bełchatów. – Tak jak się spodziewaliśmy, Skra Bełchatów przyjechała, aby wygrać kolejne spotkanie. Przegraliśmy z silną drużyną – jedną z najlepszych w Europie – powiedział szkoleniowiec Rosjan. Wpływ na przegraną zespołu z Moskwy miały również kontuzje podstawowych zawodników – Petera Veresa, Bartosza Kurka i Semena Połtawskiego. Bartosz Kurek, który zdobył w meczu 7 punktów, zaczął mecz w podstawowej szóstce, ale został później zmieniony, gdyż nie wrócił jeszcze do pełni sił po kontuzji. – Nasi kontuzjowani zawodnicy wracają powoli do formy, co jest dla nas bardzo ważne, chociaż Kurek i tak nie zagrał dzisiaj na tyle, na ile mógł zagrać. Jeśli chodzi o Petera Veresa, to musi wznowić treningi – stwierdził Jurij Czerednik.

Trener Jacek Nawrocki nie ukrywał, że cieszy się z wygranej i ochoczo chwalił swoją drużynę. – Na pierwszym miejscu chciałbym pochwalić naszą umiejętność koncentracji i skupienia, a także waleczność. Dzięki temu, a także utrzymywaniu dużej cierpliwości w ataku, rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść końcówki. W pierwszym secie zagraliśmy bardzo dobrze, przede wszystkim dzięki zagrywce – podsumował.

Bełchatowianie zwycięstwem nad Dynamem Moskwa praktycznie zagwarantowali sobie awans do najlepszej dwunastki zespołów w Europie, natomiast Rosjanie muszą wygrać z Fenerbahce Stambuł w Moskwie i Tomisem Constanta, aby zająć drugie miejsce w grupie, które i tak może nie dać im awansu do dalszej fazy gier. Trener Dynama przyznał, że jego zespół czeka trudne zadanie. – To nie będzie co prawda łatwe do zrobienia, ale będziemy pracować nad rozwiązaniem naszych problemów, aby osiągnąć upragniony cel – dodał Czerednik.