Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Dwie kolejne wygrane polskich kadetek

EEVZA: Dwie kolejne wygrane polskich kadetek

Świetnie spisują się na Łotwie polskie kadetki. Nasza reprezentacja w drugim dniu mistrzostw EEVZA odniosła dwa pewne zwycięstwa. Polki pokonały 3:0 reprezentację Azerbejdżanu, a następnie rozgromiły Estonię i są na czele tabeli po dwóch dniach turnieju.

Doskonale spisują się polskie siatkarki w łotewskiej Kuldidze. W drugim dniu mistrzostw EEVZA kadetek Polki rozegrały dwa spotkania. Po wczorajszej wygranej z Ukrainą, dziś nasze siatkarki pokonały bez straty seta zespoły Azerbejdżanu i Estonii. O wiele trudniejszy był ten pierwszy mecz, w którym w drugim secie wygrana Polek nie była pewna do końca. W meczu z Estonią przewaga biało-czerwonych była niepodważalna, a set wygrany do 6 obrazuje różnicę klas pomiędzy oboma zespołami.

Równie dobrze do tej pory spisują się młode Białorusinki i Rosjanki, które – podobnie jak nasze siatkarki – nie zaznały jeszcze na Łotwie goryczy porażki. Białoruś w piątek pewnie wygrała z gospodyniami turnieju, a „Sborna” pokonała 3:0 Ukrainę.

Do ciekawych spotkań dojdzie jutro. Polki najpierw grac będą z Białorusią, a potem wieczorem z reprezentacją Łotwy.