Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zbigniew Bartman: Wymagania są wielkie i zamierzamy im sprostać

Zbigniew Bartman: Wymagania są wielkie i zamierzamy im sprostać

fot. archiwum

- Wychodzimy na boisko i gramy w siatkówkę najlepiej, jak potrafimy. Jednego dnia liderem jest Bartman, a drugiego Achrem czy Schoeps. To jest sport zespołowy i w pojedynkę nikt meczu nie wygra - mówi atakujący Resovii Rzeszów, Zbigniew Bartman.

Wielu kibiców zauważyło, że Zbigniew Bartman w tym sezonie jest o wiele spokojniejszym zawodnikiem niż w latach ubiegłych. Atakujący Resovii przyznaje, że zawdzięcza to radzie Andrei Anastasiego.Już w kadrze byłem spokojniejszy. Wiele osób mówiło mi to w zeszłym roku podczas Ligi Światowej czy Pucharu Świata. Nie wiem, może to jest już taki wiek, że człowiek dojrzewa i zaczyna pewne rzeczy rozumieć. Z drugiej strony, nie mam tyle siły, żeby tracić energię na zbędną ekspresję w trakcie meczu. Trener Andrea Anastasi często powtarza, że w akcjach, w których nie bierze się udziału, trzeba oszczędzać energię. Dzięki temu potem można wystrzelić w ataku. Posłuchałem go i tak robię. Myślę, że spory wpływ na moje zachowanie miała też kontuzja łydki, której nabawiłem się na początku turnieju finałowego Ligi Światowej w Gdańsku w 2011 roku. Od tamtej pory staram się bardziej na siebie uważać – przyznaje Zbigniew Bartman w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Kontrakt z Resovią zawodnik podpisał na rok. Wcześniej niemal co sezon grał w innym klubie. – To, czy zostanę dłużej w Rzeszowie, będzie uzależnione od wyniku, jaki osiągniemy w tym sezonie. Wymagania są wielkie i zamierzamy im sprostać. Chciałbym zostać, bo w Rzeszowie jest mi dobrze. Nie tylko jeżeli chodzi o stronę sportową, ale też o atmosferę w klubie czy mieście, które żyje siatkówką. Trybuny są wypełnione podczas każdego meczu, a ja lubię grać przy pełnych trybunach. To daje mi najwięcej frajdy – mówi Zbigniew Bartman i nawiązuje do rywalizacji z Jochenem Schöpsem. Sezon jest długi i bardzo dobrze, że jest nas dwóch i potrafimy nieźle grać w siatkówkę. Trudno w tej chwili powiedzieć kto jest zmiennikiem, a kto podstawowym graczem, ale cieszę się z naszej dobrej współpracy. Myślę, że na dłuższą metę przyniesie to korzystny rezultat – dodaje.

Cały wywiad Rafała Myśliwca w czwartkowym Przeglądzie Sportowymźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved