Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wiesław Popik: Mieliśmy wygrać i wygraliśmy

Wiesław Popik: Mieliśmy wygrać i wygraliśmy

- Było tak jak przewidywałem. Mieliśmy wygrać i wygraliśmy - powiedział po meczu Pucharu CEV trener Wiesław Popik. - Na boisku zaprezentowały się zawodniczki, które w ostatnim czasie nie miały wielu okazji do gry - dodał szkoleniowiec BKS-u Aluprof.

Siatkarki BKS Aluprofu Bielsko-Biała dość gładko pokonały w meczu rewanżowym 1/8 finału Pucharu CEV belgijski Dauphines Charleroi. Więcej kłopotów miały jedynie w trzeciej partii. – Ciężko się gra po dwóch wygranych odsłonach do 15 i 14. Stąd chwilowy przestój w trzecim secie, kiedy to zrobiliśmy sześć błędów własnych. Drużyna z Belgii wyszła na chwilę na prowadzenie, ale na szczęście szybko wróciliśmy do swojej dobrej gry – mówił po meczu trener Wiesław Popik.

W składzie BKS zabrakło libero Agaty Sawickiej, która zmagała się z przeziębieniem. Szanse gry od początku dostała za to Joanna Frąckowiak. – Joanna Frąckowiak od dłuższego czasu była gotowa do gry, ale zespół spisywał się dobrze i nie widziałem potrzeby dokonywania zmian. Dzisiaj dostała szansę i ją w pełni wykorzystała. Drobne dolegliwości doskwierają Ewelinie Sieczce, dlatego dzisiaj nie zagrała. Mam nadzieję, że do niedzieli wszystko będzie dobrze. Szkoda mi trochę Marty Szymańskiej, bo dzisiaj podkręciła nogę. Miała grać od samego początku, a tak to zagrała tylko półtora seta – powiedział Wiesław Popik.

Bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie, ale na pewno nie zlekceważyłyśmy drużyny z Belgii. W trzecim secie miałyśmy trochę problemów. Zaczęłyśmy dobrze, od prowadzenia 8:2. Później uciekła nam koncentracja. Na szczęście w końcówce zagrałyśmy zdecydowanie, dzięki czemu zwyciężyłyśmy – cieszyła się po meczu rozgrywająca BKS, Marta Szymańska.

źródło: bksbielsko.pl