Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka podpisał kontrakt i… pojechał na mecz do Gdańska

Piotr Gruszka podpisał kontrakt i… pojechał na mecz do Gdańska

fot. archiwum

Wicemistrz Świata, mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski podpisał kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn. Piotr Gruszka po 6 latach wraca do Olsztyna. Dziś po podpisaniu kontraktu wyjechał z drużyną na jutrzejszy mecz PlusLigi do Gdańska.

W minionym sezonie Piotr Gruszka występował we włoskiej A1, w zespole beniaminka Marcegaglia CMC Ravenna. Do poniedziałku siatkarz przebywał i trenował w rodzinnych Kętach, pozostając bez klubu. Po sześciu latach popularny „Grucha” wrócił do Olsztyna, gdzie w sezonie 2005/2006 wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Z pewnością jego bogate doświadczenie będzie bezcenne dla młodych zawodników Indykpolu AZS Olsztyn. – Doświadczenie – to główna podstawa, dla której zdecydowaliśmy się ściągnąć Piotra Gruszkę do Olsztyna, dalej to jego charakter, charyzma. Uważam, że przemawia za nim wiele atutów – stwierdził trener Radosław Panas.

Sukcesy Piotra Gruszki można wymieniać długo – wicemistrzostwo świata, mistrzostwo Europy, tytuł MVP mistrzostw Europy, pięciokrotne mistrzostwo Polski, trzykrotny Puchar Polski, trzykrotny tytuł MVP Polskiej Ligi Siatkówki, dwa brązowe medale mistrzostw Polski, w tym ten zdobyty z AZS-em Olsztyn w 2006 r. i wiele innych tytułów zdobytych w zagranicznych klubach. Piotr Gruszka w reprezentacji Polski, w latach 1995 – 2011, rozegrał ponad 400 spotkań.

Piotr Gruszka już dzisiaj razem z drużyną pojechał na mecz do Gdańska. Przypomnijmy, że jutro Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Lotosem Trefl Gdańsk.źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved