Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Saad już w Legionowie, dołączyła do zespołu

Magdalena Saad już w Legionowie, dołączyła do zespołu

fot. archiwum

Od pewnego czasu mówi się głośno o pozyskaniu przez Siódemkę Legionovię kolejnej libero. Jak się okazało, Magdalena Saad jest już w Legionowie, gdzie trenuje z koleżankami z legionowskiego zespołu. Dotychczas zawodniczka broniła barw Lokomotivu Baku.

Właśnie z azerskim zespołem Saad przyjechała do kraju już w ubiegłym tygodniu. Lokomotiv zmierzył się wtedy w rozgrywkach Ligi Mistrzów z Muszynianką Muszyna, a Polka wystąpiła w nim w roli rezerwowej, jednak miała okazję pojawić się na boisku. Jeszcze przed tym meczem mówiło się o zainteresowaniu Legionovii zawodniczką. Rozmowy trwały i zakończyły się pozytywnie – siatkarka powróciła do Polski.

Magdalena Saad jeszcze wczoraj trenowała w Baku, a dziś, tj. w czwartek dojechała do Legionowa i praktycznie z biegu przystąpiła już do popołudniowo-wieczornej sesji treningowej Siódemki Legionovii. – Będziemy mieli większe możliwości na pozycji libero, co poprawi jakość naszego przyjęcia, a co za tym idzie – łatwiej i skuteczniej będzie naszym siatkarkom wyprowadzać ataki – ucieszył się prezes legionowskiej drużyny, Sławomir Supa.

Siatkarka w obecnej drużynie, mimo dobrej postawy na początku sezonu, straciła miejsce w podstawowym składzie na rzecz Filipowej. Dlatego też postanowiła przenieść się w miejsce, gdzie będzie mogła pojawić się na boisku w większym wymiarze czasu. – Magda bardzo chciała grać w Polsce. Mając na celu grę na boisku postanowiła obniżyć swoje oczekiwania i zrezygnować z występów w europejskich pucharach – przyznał Supa w rozmowie ze Strefą Siatkówki.Siatkarka podpisała umowę z Siódemką Legionovią do końca obecnego sezonu, z możliwością przedłużenia współpracy. – Jutro będę próbował ją zarejestrować i zobaczymy jak to będzie. Jeśli będzie pozwolenie, to tak naprawdę od trenera będzie zależało czy wystąpi już w najbliższym meczu, a byłoby to dla niej duże wyzwanie, gdyż zagrałaby przeciwko swojej starej drużynie, w której spędziła pięć sezonów – zauważył prezes Siódemki Legionovii. W najbliższym meczu podopieczne trenera Lalka zmierzą się bowiem z AZS-em Białystok, w którym Saad grała w latach 2006-2011. Z Podlasia przeniosła się na jeden sezon do Sopotu, a stamtąd trafiła do Azerbejdżanu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved