Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Joanna Kaczor: Zwycięstwa zawsze podbudowują drużynę

Joanna Kaczor: Zwycięstwa zawsze podbudowują drużynę

fot. archiwum

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza sprawił nie lada sensację w Lidze Mistrzyń, pokonując wymagającego rywala, jakim jest drużyna Azerrail Baku. - Taka wygrana na pewno podbuduje cały zespół - powiedziała po zakończonym spotkaniu Joanna Kaczor.

Nie można było sobie wymarzyć bardziej emocjonującego spotkania od starcia Tauronu MKS z drużyną Azerrail Baku. Pierwsze dwa sety przeleciały bardzo szybko, niestety zdecydowanie na korzyść przyjezdnych. Niektórzy mogli już stracić nadzieję na odmianę losu dąbrowskiej drużyny, ale siatkarki Tauronu MKS kolejny raz udowodniły, że potrafią walczyć, a ich wielkim atutem jest zespołowość. – Ogromnie się cieszę z powodu zwycięstwa! Tak naprawdę dla nas spotkanie rozpoczęło się od trzeciego seta, gdy nastąpiło przełamanie w naszej grze. Popracowałyśmy na zagrywce, poprawiłyśmy przyjęcie i sytuacja na boisku zaczęła wyglądać zupełnie inaczej – oceniła po meczu Joanna Kaczor.To zwycięstwo jest bardzo ważne dla nas, jak i dla kibiców. Udowodniłyśmy, że pomimo kilku porażek w ostatnich meczach, ten zespół ma duszę i serce do gry, i że będzie walczył o każdą piłkę, jak w tym spotkaniu.

Zwycięstwo siatkarek Tauronu MKS nad Azerrail Baku było pierwszym sukcesem w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Do tej pory dąbrowianki doznawały samych porażek. – Wiadomo, wszystkie spotkania są dla nas bardzo ważne, ale starcie z drużyną Azerrail Baku było szczególnie ważne. Wiedziałyśmy, że ewentualna przegrana w tym meczu skreśla nas z dalszej gry w Lidze Mistrzyń. Nie ukrywam, że nasza sytuacja jest nadal trudna, ale po tym wygranym spotkaniu jest zdecydowanie korzystniejsza – dodała Kaczor.

Zanim siatkarki Tauronu MKS stoczą kolejny pojedynek w Lidze Mistrzyń, staną do walki na rodzimych parkietach. Już w najbliższy poniedziałek dąbrowianki we własnej hali podejmą zespół PTPS Piła. – Na pewno będzie to trudne spotkanie. PTPS zajmuje teraz wysokie trzecie miejsce w tabeli. Zakładam, że zarówno naszym rywalkom, jak i nam będzie zależało na tym, aby wynieść z tego spotkania jak najwięcej punktów – oceniła atakująca Tauronu MKS, po czym dodała: – Zwycięstwa zawsze podbudowują drużynę – tak jest zawsze i na pewno wygrana z Baku podniesie nasz zespół na duchu i damy z siebie wszystko w kolejnych występach.źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved