Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet przed dziewiątą kolejką

I liga kobiet przed dziewiątą kolejką

fot. archiwum

Spotkania w Policach i Krakowie zapowiadają się najbardziej emocjonująco w rozgrywkach 9. kolejki. Po weekendowych zmaganiach już tylko jeden zespół będzie bez zwycięstwa, gdyż w sobotę spotkają się zespoły Stali Mielec i Sparty Warszawa.

Kibice żeńskiej siatkówki pierwszoligowej nie powinni narzekać na brak emocji w dziewiątej kolejce. Bez wątpienia najbardziej ciekawie zapowiada się starcie Chemika Police z Jedynką Aleksandrów Łódzki. Będzie to pojedynek „na szczycie", gdyż obie drużyny zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli. Na pozycji liderek plasują się siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego, które z dorobkiem 21 punktów o trzy „oczka" wyprzedzają podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Oba zespoły w poprzedniej kolejce nie straciły seta. Policzanki na wyjeździe pokonały zawodniczki ze Stężycy, z kolei drużyna Jedynki nie miała większych problemów ze zgarnięciem kompletu punktów w starciu z Murowaną Gośliną. Co ciekawe, zarówno na drużynę z Polic, jak i Aleksandrowa Łódzkiego znalazły w tym sezonie sposób siatkarki Budowlanych Toruń. Joanna Mirek i jej koleżanki przegrały również spotkanie z Silesią Volley, co sprawia, iż w sobotę to rywalki będą przystępowały do spotkania z wyższej pozycji w tabeli.

Emocji nie powinno również zabraknąć w Krakowie. Miejscowa Galeco Wisła podejmie na własnym parkiecie zespół Budowlanych Toruń. Podopieczne Mariusza Soi są jedną z największych sensacji tegorocznych rozgrywek. Torunianki, głównie dzięki triumfom na własnym parkiecie, uzbierały jak dotąd 17 punktów, co pozwala im zajmować czwarte miejsce w ligowej tabeli. Z kolei siatkarki spod Wawelu mają na swoim koncie zaledwie „oczko" mniej, co sprawia, że mecz będzie starciem sąsiadów w ligowej tabeli. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego może się jednak obawiać starcia z krakowiankami. Do tej pory siatkarki Budowlanych rozegrały trzy spotkania na wyjeździe i tylko ze starcia z Silesią Volley wyszły zwycięsko. W poprzedniej kolejce oba zespoły pokonały w stosunku 3:0 zespoły zajmujące dolne rejony tabeli. Ekipa z Torunia uporała się z SMS Sosnowiec, a wiślaczki nie pozostawiły złudzeń Sparcie Warszawa.

W Mielcu dojdzie do pojedynku outsiderek rozgrywek pierwszej ligi kobiet w sezonie 2012/2013. Po przeciwnych stronach siatki staną drużyny, które nie zaznały, w ośmiu poprzednich kolejkach, smaku zwycięstwa. Co więcej, zespół stołeczny nie ugrał nawet w ośmiu spotkaniach seta, legitymując się bilansem 0-24. Drużyna Stali Mielec, która jeszcze w ubiegłym sezonie rywalizowała na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej, również nie odniosła zwycięstwa, ale ma na swoim koncie punkt, dzięki przegranej 2:3 z Silesią Volley na wyjeździe. Patrząc więc na układ tabeli, jutrzejsze spotkanie jest nie tyle o sześć, co o dziewięć punktów. Za faworytki sobotniego starcia można uznać, nie tylko z racji sytuacji w tabeli, siatkarki Stali Mielec. W poprzedniej kolejce wyżej wspomniana drużyna była w stanie ugrać na wyjeździe seta w starciu z jednym z głównych pretendentów do awansu, siatkarkami KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.Druga drużyna z Krakowa, AZS UEK, zmierzy się w najbliższej kolejce z Wieżycą 2011 Stężyca. Dla obu zespołów będzie to okazja do rewanżu, gdyż zarówno krakowianki, jak i zawodniczki Wieżycy w poprzedniej kolejce poniosły porażki, nie wygrywając w nich nawet seta. Z wyższej pozycji w tabeli do meczu przystąpią siatkarki spod Wawelu, które mają na swoim koncie 15 „oczek", przy 11 punktach przeciwniczek. Nietrudno natomiast wskazać faworytki starcia Murowanej Gośliny z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna gospodarzy sobotniego starcia po ośmiu kolejkach ma na swoim koncie zaledwie cztery punkty, natomiast drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego plasuje się na trzecim miejscu w tabeli z realnymi szansami na walkę o fotel liderek pierwszej ligi kobiet. O poprawienie dorobku punktowego, wynoszącego 7 „oczek" walczyć będą zawodniczki SMS-u Sosnowiec, które na własnym boisku podejmą Silesię Volley. Po ósmej kolejce znacznie więcej powodów do zadowolenia ma zespół Silesii, który bez straty seta pokonał AZS Kraków. Z kolei sosnowiczanki wyjazdu do Torunia nie zapamiętają najlepiej, gdyż mimo wyrównanej walki, nie były w stanie ugrać ani jednej partii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved