Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dominik Witczak: Niewiele brakowało…

Dominik Witczak: Niewiele brakowało…

fot. archiwum

- Należy się skupić na kolejnych pojedynkach i walczyć o ważne punkty - mówi po meczu z Trentino atakujący ZAKSY Dominik Witczak. - Grając przeciwko takiej drużynie, rzadko zdarza się mieć komfort prowadzenia czterema lub pięcioma punktami.

W tym meczu nie brakowało wiele do zwycięstwa, oprócz drugiego seta nawiązaliście wyrównaną walkę…

Dominik Witczak:Tym bardziej szkoda, że nie udało się wygrać, bo faktycznie niewiele brakowało. Parę trudnych piłek nie wykorzystaliśmy, szczególnie w końcówkach partii i tego zabrakło, żeby doprowadzić do tie-breaka. Nie wiadomo jak by się skończył ten piąty set, ale jakieś punkty byśmy zdobyli i tego najbardziej szkoda.

Można uznać, że zabrakło wam dwóch piłek do piątego seta…Grając przeciwko takiej drużynie, rzadko zdarza się mieć komfort prowadzenia czterema lub pięcioma punktami. Było widać to w czwartym secie, gdzie mieliśmy przewagę punktową i mieliśmy okazję jedną, drugą, żeby zdobyć punkt i zakończyć seta. Niestety nie udało się i Trento wygrało.

W meczu było dużo zmian, ty zastąpiłeś Antonina Rouziera i grałeś bardzo dobrze…

Do końcówki czwartego seta. Dobrze się dzisiaj czułem w ataku, ale nie ma to żadnego znaczenia, bo w czwartej partii, gdzie trzeba było kończyć ataki, nie udało się i tego najbardziej żałuję.

Zamiast Felipe Fontelesa zagrał Serhiy Kapelus i też godnie go zastąpił…

Serhiy zagrał bardzo dobry mecz. Bronił dużo ciężkich piłek, dobrze przyjmował, wiele ataków skończył, zagrywką w ważnych momentach punktował. Taką mamy rolę, zawsze chcemy grać jak najlepiej, nie zawsze się to udaje.

Gracie bez Piotra Gacka, zgraliście się już z Łukaszem Koziurą, który go zastępuje?

Cały czas mamy jakąś rotację na przyjęciu, teraz nie zagrał Fonteles, gdyż narzeka na lekki uraz, grał Serhiy. Łukasz w tym meczu spisał się świetnie, uważam, że zagrał dużo lepiej, niż można od niego tego oczekiwać, bo trudne piłki dogrywał perfekcyjnie, także dobre zawody w jego wykonaniu.

Nie zostało wam dużo czasu do kolejnego meczu…

Nie ma czasu, żeby rozpaczać po przegranych meczach, należy się skupić na kolejnych pojedynkach i walczyć o ważne punkty. Nawet na chwilę nie można odpuścić, ponieważ nie możemy sobie pozwolić, żeby tracić punkty przez to, iż brakło nam koncentracji.

Hala była pełna, kibice was wspierali, czuliście ich pomoc?

Oczywiście, że tak. Myślę, że to była ich zasługa, że wróciliśmy do gry po dwóch przegranych setach. Dzisiaj była świetna atmosfera, było czuć, że nawet w tym trzecim secie, kiedy przegrywaliśmy 2:0, to dalej byli z nami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved