Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Arkadiusz Żakieta: Zdobywam cenne doświadczenie

Arkadiusz Żakieta: Zdobywam cenne doświadczenie

fot. archiwum

Młody atakujący KPS Jadaru Siedlce Arkadiusz Żakieta ma za sobą pierwsze dwa mecze ligowe rozegrane w pełnym wymiarze. - Jestem zadowolony z tych meczów, ale nie do końca - mówi zawodnik pierwszoligowego zespołu.

Rozegrałeś swoje pierwsze dwa oficjalne mecze w pełnym wymiarze czasowym dla KPS. Jakie są twoje wrażenia z tych spotkań? Jesteś zadowolony z tych występów?

Arkadiusz Żakieta:Jestem zadowolony z tych meczów, ale nie do końca, ponieważ w niektórych elementach, zwłaszcza w obronie i wystawie z pola, muszę dużo popracować. Ogólnie te dwa mecze mogę podsumować pozytywnie. Z meczu na mecz zdobywam cenne doświadczenie, którego nie mam za dużo (śmiech).

Kontuzja Jakuba Buckiego na dłuższy czas wykluczy go z gry. Czy traktujesz tę okoliczność jako wyzwanie? Szansę na pokazanie swoich umiejętności?Mamy nadzieję, że Kuba wróci do zdrowia najszybciej, jak to będzie możliwe. Oczywiście, że dla mnie to duże wyzwanie, ponieważ wcześniej nie miałem zbyt wielu okazji do gry w lidze. Chcę wykorzystać szansę gry w stu procentach. W każdym meczu chcę grać jak najlepiej, tak aby w najbliższych, trudnych spotkaniach zdobyć jak najwięcej punktów i dołożyć cegiełkę do zwycięstw naszej drużyny.

W Nysie zagraliście bez dwóch podstawowych zawodników. Jak trener Kwapisiewicz motywował was przed tak udanym spotkaniem?

Trener Kwapisiewicz nie musiał nas szczególnie motywować do meczu, ponieważ mieliśmy większe i mniejsze problemy: urazy i kontuzje, które niejednej drużynie mogłyby podciąć skrzydła. Ale my chcieliśmy zagrać swoją siatkówkę, bo ciężko pracowaliśmy na treningach w okrojonym składzie. Jak widać, nawet po takich problemach można kończyć trudne mecze zwycięstwem.

Przed wami trudny mecz z Lubinem. Jakie są twoje oczekiwania dotyczące tego spotkania?

Lubin to silny rywal, który na pewno będzie chciał przyjechać do Siedlec po komplet punktów, ale będziemy chcieli pokrzyżować im te plany i zagrać mecz walki, po którym to my będziemy się cieszyć z kolejnego zwycięstwa.

Rozmawiał: Maciej Szewczyk

źródło: kps.siedlce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved