Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Yosleyder Cala odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Yosleyder Cala odchodzi z PGE Skry Bełchatów

fot. Konrad Rutkowski

Drużyna PGE Skry Bełchatów do meczu z Dynamem Moskwa podejdzie już bez Yosledera Cali w składzie. Kubańczyk ma rozwiązać kontrakt z zespołem wicemistrzów Polski z powodu niespełnionych oczekiwań klubu wobec zawodnika.

Kubańczyk do Bełchatowa przeniósł się z francuskiego Tours VB. Miał stanowić o sile zespołu i zastąpić w tym elemencie Bartosza Kurka, jednak jak się okazało, dobra postawa Mariusza Wlazłego zagrodziła mu drogę do pierwszego składu PGE Skry. Dużo mówiło się też o nieświadomości Kubańczyka, o co tak naprawdę gra w Bełchatowie i jak wielka jest tego stawka. Luźne podejście Cali do wszystkiego nie do końca podobało się w klubie. Zawodnik nawet w przedsezonowych pojedynkach rzadko dostawał szansę od trenera Jacka Nawrockiego, który tylko czasem sięgał po niego z ławki rezerwowych. W pierwszym składzie Skry pojawił się dopiero w zaległym meczu z AZS-em Olsztyn, jednak nie zabłysnął. Jego statystyki nie rzucały na kolana – niecałe 30% pozytywnego przyjęcia oraz 9 punktów zdobytych w 30 próbach ataku nie były imponujące.

Informację o rozstaniu z Calą potwierdził w serwisie sport.pl Konrad Piechocki, prezes PGE Skry. – Dla nas najważniejsze jest dobro drużyny, a Cala nie mógł pogodzić się, że nie gra w podstawowej szóstce. Dlatego odszedł – wyjaśnił. Zaś koledzy Kubańczyka opowiadają, że ostatnio był tak sfrustrowany, że obojętnie, czy grał, czy też nie grał, i tak był stale obrażony. Kontrakt z Calą ma być rozwiązany za porozumieniem stron.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved