Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siatkarki USC Münster nie poleciały na mecz do Izraela

Siatkarki USC Münster nie poleciały na mecz do Izraela

fot. archiwum

Drużyna USC Münster nie poleciała do Izraela na mecz rewanżowy II rundy Challenge Cup. Zdecydowały względy bezpieczeństwa, a niemieckiemu zespołowi grożą sankcje ze strony CEV. Niedługo przed podobnym dylematem stanie... Delecta Bydgoszcz.

W pierwszym meczu pomiędzy USC Münster a Hapoel Kfar-Saba emocji nie było zbyt wiele. Niemki pewnie wygrały 3:0 i były zdecydowanym faworytem do awansu do II rundy. Jednak na mecz, który miał się odbyć w środę w Izraelu, nie poleciały. Niemiecki MSZ odradził zespołowi podróż do Izraela i przebywanie w okolicach Tel-Avivu, gdzie USC miało nocować od wtorku do czwartku, ze względu na napiętą sytuację w Strefie Gazy. Niemiecki klub zwrócił się z tym problemem do CEV, jednak Europejska Federacja nie znalazła powodów, dla których spotkanie można byłoby przełożyć. Saba leży zdaniem Niemców w obrębie działań wojennych, a rakiety spadają na odległy o 20 km Tel-Aviv.

W obliczu tych wszystkich informacji, jakie docierają do nas z Izraela, zdecydowaliśmy o odwołaniu podróży – mówi prezes USC, Matthias Fell. Klub zaryzykował karę finansową, jaką może nałożyć na niego CEV, a także zakaz gry w europejskich pucharach nawet przez trzy lata. – To nie jest taka prosta sprawa, więc mam nadzieję, że CEV rozpatrzy ją dokładnie. Przykro nam, że nie mogliśmy skorzystać z zaproszenia izraelskiej drużyny – mówi Fell.

Do decyzji klubu ze zrozumieniem odniosła się niemiecka federacja siatkówki. – To nie była łatwa decyzja, biorąc pod uwagę fakt, że USC zagrał w pucharach po raz pierwszy od ośmiu lat. Mamy nadzieję, że CEV przy rozpatrywaniu sprawy weźmie pod uwagę obawy o bezpieczeństwo siatkarek – stwierdził przedstawiciel DVL, Michael Evers.W 1/16 Challenge Cup z klubem z Izraela spotka się również Delecta Bydgoszcz. Rywalem podopiecznych trenera Piotra Makowskiego będzie Hapoel Mate Asher.

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved