Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Patryk Strzeżek: Belgia to dobre miejsce dla mojego rozwoju

Patryk Strzeżek: Belgia to dobre miejsce dla mojego rozwoju

fot. archiwum

Patryk Strzeżek występujący w tym sezonie w VCB Waremme spisuje się bardzo dobrze. Po siedmiu kolejkach belgijskiej ekstraklasy Patryk znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników, ze zdobytymi 132 punktami.

W tabeli ligowej prowadzą dwie znane w Europie firmy, Noliko Maaseik przed Knack Roeselare. Drużyna Patryka Strzeżka, VBC Waremme, jest na ósmym  miejscu, a Patryk jest gwiazdą tego zespołu. – Do zakończenia pierwszej rundy pozostały dwa mecze – mówi Patryk Strzeżek.Moja drużyna zajmuje ósmą lokatę, a gwarancję gry w play-offach daje miejsce szóste, które jest dla nas jak najbardziej realne. W kilku meczach brakowało nam naprawdę niewiele, żeby wyniki były całkiem inne – dodaje.

Jak oceniasz swój zespół?

Patryk Strzeżek: Ciężko trenujemy nad poprawą naszej gry i uważam, że z dnia na dzień widać tego efekty. Zespół budowany był niemal od podstaw i potrzeba było czasu, żeby wszystko poukładać. Poziom samej ligi jest bardzo dobry, co pozytywnie mnie zaskoczyło. Uważam, że jest to dobre miejsce dla mojego rozwoju. Gram pełne mecze i dostaję wiele piłek, z czego się bardzo cieszę. W ten sposób zdobywam cenne doświadczenie. Staram się wywiązywać ze swojej pracy jak najlepiej, dając z siebie wszystko zarówno na treningach, jak i w meczach. Działacze klubu są zadowoleni z mojej gry i z tego, że prowadzę w klasyfikacji najlepiej punktujących, jednak dla mnie jest to sprawą drugorzędną, wolałbym, żeby moja drużyna prowadziła w lidze.Co porabiasz w Belgii, jak spędzasz wolny czas?

Wolny czas, którego nie mamy za wiele, bo oprócz treningów mam trzy razy w tygodniu lekcje francuskiego, raczej poświęcam na odpoczynek. Jednak czasami odwiedzam jakieś ciekawe miejsca, których w Belgii jest sporo. Bardzo dobrze czuję się w tym kraju, jednak chciałbym, żeby to był tylko jeden z przystanków w mojej karierze.

 

źródło: moswola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved