Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mariusz Wlazły: Rosjanie będą chcieli się zrewanżować i wygrać

Mariusz Wlazły: Rosjanie będą chcieli się zrewanżować i wygrać

fot. archiwum

Bełchatowianie w czwartek zagrają z Dynamem rewanżowe spotkanie w grupowych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski zdają sobie sprawę, że przed nimi ciężki pojedynek. - Wiemy, że będzie to trudne i zacięte spotkanie - mówi kapitan PGE Skry.

W pierwszym starciu obu drużyn bełchatowski zespół okazał się dużo lepszy od rosyjskich potentatów. W łódzkiej hali Arena podopieczni Jacka Nawrockiego wygrali 3:1, a w trzech zwycięskich partiach niemal zmietli rywali z boiska. Głównym kluczem do triumfu nad Rosjanami okazała się zagrywka. – Musi wiele elementów złożyć się, byśmy mogli wygrać ten mecz. Myślę, że tak jak w Łodzi, kluczem do zwycięstwa będzie zagrywka. Jeżeli ona zafunkcjonuje na podobnym poziomie jak w pierwszym meczu, będzie grało się nam prościej – uważa Mariusz Wlazły. Podobnego zdania jest rozgrywający PGE Skry, Paweł Woicki.Na pewno dobrze się do niego przygotujemy taktycznie i będziemy tę taktykę realizować, a będzie ona polegała na pewno na naszej dobrej zagrywce i taki będzie początek, a później wszystko będzie układało się w zależności od tego co sobie właśnie założymy – mówi.

Starcia z rosyjskimi zespołami zawsze są dużym wydarzeniem, tym bardziej że Dynamo miało być najgroźniejszym rywalem w grupie. Tymczasem mecz w Moskwie może ustawić bełchatowskiej drużynie awans do dalszych rozgrywek. – Będzie bardzo ciężko, ale zwycięstwo w tym meczu przybliżyłoby nas do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Myślę, że jest to w kontekście grania w kolejnej rundzie bardzo ważna sprawa i chcielibyśmy to osiągnąć, czy się uda – nie wiemy – przyznaje Woicki.Wszystko zależy od taktyki, jaką przyjmiemy przed tym spotkaniem. To będzie zupełnie inny mecz. Oni mogą wystąpić w trochę innym składzie, czy lepszym, czy gorszym – nie wiadomo. Chcemy bardzo wygrać to spotkanie, jest to dla nas ważny i prestiżowy pojedynek – dodaje rozgrywający wicemistrzów Polski.

Przed ekipą z Bełchatowa ciężkie zadanie, tym bardziej że w Łodzi Skra podrażniła wysokie ambicje moskiewskich siatkarzy, nie pozwalając im zdobyć nawet punktu. – Rosjanie po takim meczu będą chcieli się za wszelką cenę zrewanżować i wygrać z nami. Wiemy, że będzie to trudne i zacięte spotkanie – przyznaje kapitan bełchatowian. 

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved