Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Szyszko: Piotrek Gruszka jest idealnym kandydatem

Mariusz Szyszko: Piotrek Gruszka jest idealnym kandydatem

fot. archiwum

Ostatnio głośno zrobiło się wokół pozyskania przez AZS Olsztyn byłego przyjmującego i atakującego reprezentacji Polski, Piotra Gruszki. Pojawiły się jednak kwestie finansowe. - Nie rozmawiałem z Piotrem na temat pieniędzy - mówi prezes AZS-u Mariusz Szyszko.

Czy Indykpol AZS stać na kontrakt z takim zawodnikiem jak Piotr Gruszka? Niejednokrotnie jako klub podkreślaliście, że liczycie każdą wydaną złotówkę i nie możecie sobie pozwolić na drogich siatkarzy.

Mariusz Szyszko:Szczerze mówiąc, to ja jeszcze z Piotrem nie rozmawiałem na temat pieniędzy [wywiad przeprowadzony w poniedziałek po południu – przyp. red.]. Sytuacja naszej drużyny w PlusLidze jest, jaka jest. Trzeba coś z tym zrobić. Powtarzam cały czas, że mamy dużo gorsze wyniki, niż powinniśmy. I to pomimo kontuzji Metodiego Ananiewa [Bułgar zerwał ścięgno Achillesa i w tym sezonie nie zagra – przyp. red.]. Gramy falami i teraz wyraźnie widać, że w składzie potrzeba kogoś, kto swoim doświadczeniem i spokojem pomoże wewnątrz zespołu. Na tę chwilę według mnie idealnym kandydatem jest właśnie Piotrek Gruszka.

Kiedy zdecydowaliście się zaprosić Gruszkę na przyjazd do Olsztyna?W ubiegłym tygodniu doszło do naszego spotkania i rozmów. Bardzo mi się spodobało, że on sam najpierw chciał z nami potrenować i zobaczyć, jak będzie wypadał na tle kolegów [przez ostatnie miesiące nie grał w żadnym klubie – przyp. red.]. Jeżeli dojdziemy do wniosku, on i my, że coś z tego może być, to wrócimy do rozmów. Nie poruszaliśmy kwestii finansowych, ale Piotrek głuchy przecież nie jest. Domyślam się, że zdaje sobie sprawę, jakim klubem jesteśmy. My nie ukrywamy, że jesteśmy biedni, ale uczciwi.

Jak to się ma do słów z październikowej konferencji, kiedy trener Radosław Panas mówił, że na Piotra Gruszkę was nie stać, a jego pozyskanie byłoby krokiem w tył. Przecież wasza koncepcja to budowanie składu opartego na młodych siatkarzach?

Ja nie zwykłem zmieniać zdania, wręcz przeciwnie. Nasza koncepcja także się nie zmieniła, bo przecież mamy młodych chłopaków. Piotrka Gruszkę bardzo szanuję i w swojej karierze pokazał już wiele zarówno w klubach, jak i w reprezentacji Polski. Ma też charakter przywódcy, który znam. Potrafi nie tylko wiele nauczyć młodych zawodników, ale z drugiej strony wprowadzić spokój na boisku. Teraz jednak główne pytanie brzmi, kiedy u nas będzie grał i czy w ogóle?

Rozmawiał: Michał Koronowski, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved