Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Skra w Moskwie zagra o awans z pierwszego miejsca w grupie

LM: Skra w Moskwie zagra o awans z pierwszego miejsca w grupie

fot. archiwum

Zazwyczaj gdy polska drużyna udaje się na mecz do Moskwy, są powody do obaw. Tym razem chyba nie ma ku temu przesłanek, bo to Skra jest faworytem meczu z Dynamem. Zwycięstwo bardzo przybliża wicemistrzów Polski do zajęcia 1. miejsca w grupie.

Jedyny powód do niepokoju daje napięty terminarz rozgrywek i nie wiadomo, czy od sobotniego meczu w PlusLidze zawodnikom Skry udało się wystarczająco wypocząć. Pierwsze symptomy zmęczenia było już widać w Częstochowie, gdzie podopieczni Jacka Nawrockiego męczyli się z akademikami. Dodatkowo problemy ze zdrowiem mieli ostatnio środkowi Wytze Kooistra i Daniel Pliński. Ten drugi wrócił do gry z konieczności, bo rozchorował się Holender, i zagrał bardzo dobrze, podobnie jak kolejny blokujący Karol Kłos. 23-latek znajduje się ostatnio w świetnej formie, czego dowodem były nie tylko efektywne, ale i efektowne ataki, zarówno przeciwko Rosjanom, jak i AZS-owi. Niestety, takiej laurki nie można wystawić potencjalnym zmiennikom. Dejan Vincic i Konstantin Cupkovic, póki co, wyraźnie przegrywają rywalizację o walkę w pierwszym składzie wicemistrzów Polski. Co więcej, ich wejście na boisku powoduje raczej więcej zamieszania niż prowadzi do poprawy gry ich kolegów. Oby w Moskwie nie było konieczności korzystania z ich usług przez dłuższy czas, bo w obecnej formie są tylko uzupełnieniem, a nie wzmocnieniem kadry zespołu. Na dodatek wiadomo już, że Kubańczyk Yosleyder Cala do Rosji nie poleciał i pożegna się z klubem z Bełchatowa. Mimo łatwego zwycięstwa w pierwszym spotkaniu w Łodzi, kapitan Mariusz Wlazły jest przygotowany na ciężką batalię. – Rosjanie po takim meczu będą chcieli się za wszelką cenę zrewanżować i wygrać z nami. Wiemy, że będzie to trudne i zacięte spotkanie – zauważa. Asekuracyjnie wypowiada się także rozgrywający Paweł Woicki, notabene MVP meczu w Częstochowie. – Będzie bardzo ciężko, ale zwycięstwo w tym meczu przybliżyłoby nas do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Myślę, że jest to w kontekście grania w kolejnej rundzie bardzo ważna sprawa i chcielibyśmy to osiągnąć, czy się uda – nie wiemy – kończy.

Największym problemem Dynama przed meczem ze Skrą mogą się jednak okazać sami gospodarze. W ostatniej kolejce ligi rosyjskiej przegrali u siebie z Gubernią Niżny Nowogród, i to w trzech setach. Niezłą formę zaprezentowali tylko Paweł Krugłow i Aleksander Markin. Reszta zagrała dużo poniżej swojego poziomu, ale trzeba odnotować, że podopieczni Jurija Czerednika wystąpili osłabieni brakiem Bartosza Kurka, Semena Połtawskiego i Petera Veresa. Rosjanin na pewno nie wystąpi przeciwko Skrze, a najgorsze prognozy mówią, że może mieć z głowy nawet cały sezon. Z kolei Polak i Węgier prawie na pewno znajdą się w składzie meczowym, ale nie wiadomo, w jakim wymiarze czasu zagrają. Veres zaliczył już epizod na boisku w meczu w Łodzi, Kurek nie wystąpił w żadnym spotkaniu od kilku tygodni. Szkoda, że pod ich nieobecność dobrego poziomu gry nie utrzymali ich koledzy. Z formą cały czas faluje Sergiej Grankin. Jego dyspozycja przekłada się z kolei pośrednio na grę środkowych, którzy popełniają sporo błędów, zwłaszcza w zagrywce, i nie stanowią zapory nie do przejścia w bloku. Nie przekonują też obaj libero. Ani Roman Bragin, ani Hachatur Stepanyan nie są ostoją w przyjęciu zagrywki, trochę lepiej spisują się w obronie, ale osamotniony w ataku Krugłow nie może skończyć każdej kontry. Jedyną szansą Rosjan w meczu przeciwko bełchatowianom jest element, z którego są znani na całym świecie i który nie raz ratował ich w trudnych momentach. Jeśli Dynamo postara się o mocną zagrywkę, może narobić poważnych szkód w przyjęciu Skry i nawiązać wyrównaną walkę. W pierwszym meczu to jednak bełchatowianie udowodnili, że także potrafią serwować, a atomowe uderzenia Rosjan przyjmowali całkiem nieźle, pozwalając rywalom na zdobycie tylko jednego punktu w tym elemencie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved