Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Edyta Rzenno zagroziła rozwiązaniem kontraktu z AZS Białystok

Edyta Rzenno zagroziła rozwiązaniem kontraktu z AZS Białystok

fot. archiwum

- Zaległości ciągną się od dłuższego czasu, nie chcę na razie mówić od kiedy - mówi Rzenno. - Każda z siatkarek ma inaczej sformułowany kontrakt i według mnie zapisy w moim pozwalają już mi rozwiązać umowę - dodaje siatkarka AZS Białystok.

Coraz bardziej niepokojące wieści dobiegają z Białegostoku. Siatkarki AZS zajmują ostatnie miejsce w tabeli ORLEN Ligi, mają problemy z miejscem do trenowania, a na domiar złego miasto wypowiedziało klubowi umowę związaną z dotacjami. AZS ma coraz większe kłopoty z płatnościami, zalega z wypełnianiem umów wobec siatkarek.

Jedna z nich stwierdziła, że nie chce już czekać i zagroziła rozwiązaniem kontraktu. – Zaległości ciągną się od dłuższego czasu, nie chcę na razie mówić od kiedy – mówi środkowa AZS, Edyta Rzenno.Każda z siatkarek ma inaczej sformułowany kontrakt i według mnie zapisy w moim pozwalają już mi rozwiązać umowę. Naprawdę tego nie chciałam, ale jestem już na skraju wyczerpania. Nie mam innego źródła dochodu, a przecież utrzymać się z czegoś muszę, popłacić rachunki. W klubie twierdzą, że nie mam podstaw do rozwiązania kontraktu, ale będzie to sprawdzał mój prawnik. Władze klubu chcą ze mną rozmawiać i ja jestem gotowa, ale oczekuję jasnej deklaracji w sprawie zaległości wobec mnie.

– Cóż ja mogę zrobić, chyba co najwyżej zrezygnować z prowadzenia tego klubu – mówi na łamach serwisu sport.pl zrezygnowany prezes AZS-u Lech Rutkowski, który wcześniej twierdził, że od kiedy jest w klubie, czyli od września, wszystkie zobowiązania są płacone. – Po ostatniej decyzji prezydenta, który cofnął nam dotację na promocję, praktycznie wszyscy sponsorzy wstrzymali wypłaty. Wobec Edyty Rzenno mamy zaległości około 5 tysięcy złotych. Nie ukrywam, że zaległości są też wobec innych zawodniczek. Ale będziemy rozmawiali z Rzenno i mam nadzieję, że się dogadamy. źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved