Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Sawicka: Nie spodziewałyśmy się, że pójdzie tak gładko

Agata Sawicka: Nie spodziewałyśmy się, że pójdzie tak gładko

Bielszczanki pewnie pokonały Legionovię w meczu ORLEN Ligi. Na taki sam wynik podopieczne Wiesława Popika mają nadzieje w starciu z belgijskim Dauphines Charleroi. Zrobimy wszystko, by wygrać - przyznała Agata Sawicka.

Bialski BKS Aluprof wciąż pozostaje na fotelu lidera ORLEN Ligi. W minioną niedzielę w trzech setach pokonał debiutującą w rozgrywkach ekstraklasy Siódemkę Legionovię Legionowo. Po meczu podopieczne Wiesława Popika przyznały, iż nie sądziły, że wygrana przyjdzie tak łatwo. – Nie spodziewałyśmy się, że mecz pójdzie nam aż tak gładko. Przed każdym spotkaniem bardzo mocno się koncentrujemy, zwłaszcza gdy mamy zmierzyć się z takimi zespołami jak Siódemka Legionovia – powiedziała po meczu Agata Sawicka.W takich meczach gra się bardzo ciężko, bo takie zespoły walczą. Byłyśmy przygotowane na to, że zwycięstwo łatwo nie przyjdzie – dodała libero BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.

Siatkarki z Podbeskidzia na parkiecie sprawiały wrażenie idealnie dopasowanego mechanizmu. Z ich akcjami zupełnie nie potrafiły sobie poradzić debiutujące w ORLEN Lidze legionowianki. W grze ekipy Wiesława Popika widać było wiele sportowej agresji. – Było jej sporo – śmiała się Agata Sawicka. – Zawsze staramy się stworzyć sobie na parkiecie atmosferę, która sprawia, że chce się grać, że jest agresja… Bez tego gra się ciężej – wyjaśniła siatkarka.

Dzisiaj bielszczanki w ramach rozgrywek Pucharu CEV w meczu rewanżowym podejmować będą belgijski Dauphines Charleroi. Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem zespołu z Podbeskidzia 3:0. Po wysoko wygranym pierwszym secie, w dwóch kolejnych partiach toczył się już zacięty bój. – W tym meczu była walka, ale z drugiej strony na tym polega siatkówka (śmiech). Oba zespołu biją się o zwycięstwo, to normalne. Nas najbardziej cieszy to, że wyciągnęliśmy drugiego seta, który był niemal przegrany. Ta wygrana sprawiła, że później grało się nam już łatwiej – powiedziała o meczu w Belgii libero BKS-u Aluprofu. Sawicka przyznała, że mecz z Siódemką Legionovią to dobry prognostyk przed meczem pucharowym. – Zrobimy wszystko, aby to spotkanie wygrać – zakończyła.