Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Waldemar Kawka: Potrafiliśmy odwrócić losy tego meczu

Waldemar Kawka: Potrafiliśmy odwrócić losy tego meczu

MKS Dąbrowa Górnicza powstał niczym „feniks z popiołów" w wygranym meczu Ligi Mistrzyń z Azerrail Baku. Podopieczne trenera Waldemara Kawki przegrywały 0:2, wzniosły się jednak na wyżyny swoich umiejętności i zwyciężyły całe spotkanie 3:2.

W pierwszych dwóch partiach dominacja przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji i nic nie zapowiadało późniejszych wydarzeń na boisku. – Byłam bardzo zdenerwowana przebiegiem dzisiejszego spotkania, ponieważ zawodniczki z drużyny przeciwnej dobrze zagrały, a my po trzecim secie przestałyśmy grać. Musimy dobrze przemyśleć sobie dzisiejsze spotkanie, bo w kolejnych chcemy zagrać lepiej – powiedziała kapitan Azerrail, Sara Anzanello.

MKS Dąbrowa Górnicza przegrał dotychczas wszystkie trzy spotkania w Lidze Mistrzyń. Tym razem miał naprzeciwko siebie drużynę złożoną z europejskich gwiazd siatkówki. Przyjezdne spodziewały się łatwego meczu, lecz dąbrowianki pomieszały szyki ekipie z Azerbejdżanu. – Jestem bardzo szczęśliwa z przebiegu dzisiejszego spotkania. O naszym zwycięstwie zadecydowała zagrywka, w pierwszych dwóch setach zagrałyśmy dosyć asekuracyjnie i można powiedzieć słabo. Zespół z Baku bardzo dobrze przyjmował i atakował, w związku z czym ciężko było nam zablokować klasowe zawodniczki. Od trzeciego seta zagrałyśmy bardzo dobrze w zagrywce. Przeciwnik stracił pewność siebie i popełniał proste błędy, a my dostaliśmy „wiatru w żagle”. Cieszy nas to zwycięstwo, ponieważ po dwóch przegranych setach potrafiłyśmy się podnieść i wygrać. Czasami brakowało nam sił, ale i tak mieliśmy ich więcej niż nasz przeciwnik – podsumowała spotkanie Magdalena Śliwa, która chwaliła całą drużynę za postawę w meczu.

Bardzo zdenerwowany po zakończonym spotkaniu był trener przyjezdnych Alessandro Chiappini, który w ubiegłym sezonie doprowadził Trefl Sopot do mistrzostwa Polski. – Gratuluję zwycięstwa drużynie z Dąbrowy Górniczej, ponieważ od drugiego seta uwierzyły, że mogą wygrać to spotkanie. My musimy przyznać się do błędów, jakie popełniliśmy. W trzeciej partii MKS prowadził bardzo wysoko i my nie byliśmy w stanie dogonić rywala. Porażka 10:25 była dla nas przerażająca. W czwartym secie staraliśmy się powrócić do naszej dobrej gry, lecz nie udało nam się to. Ponieśliśmy porażkę przez nasze własne błędy, które popełniliśmy w tym spotkaniu. Ciężko jest wygrać mecz, kiedy przeciwnikiem jest własna drużyna, trudno jest grać przeciwko dwóm drużynom. Jak wspominała wcześniej Sara Anzanello, musimy przemyśleć sobie dobrze ten mecz, bowiem takich okazji do odniesienia zwycięstwa nie wolno nam marnować. Będziemy musieli dużo pracować i będziemy dążyć do poprawienia naszych wyników – powiedział niezadowolony z końcowego rezultatu trener Azerrailu Baku.

Już w drugiej kolejce MKS Dąbrowa Górnicza był bliski wygrania meczu w Lidze Mistrzyń. Jednak z ekipą z Drezna ta sztuka nie udała się i dopiero w rewanżowej potyczce z Azerrail Baku dąbrowska ekipa odniosła pierwszy triumf w tegorocznej edycji. –  Dla nas najważniejsze jest, że odnieśliśmy dzisiaj zwycięstwo z mocnym zespołem. Nasza zagrywka w pierwszych dwóch setach była bardzo bojaźliwa. Dobra gra w obronie i bloku drużyny przeciwnej sprawiła, że ciężko było nam cokolwiek w dwóch pierwszych setach zrobić. W trzecim secie nasza zagrywka była bardzo dobra, podobnie było też w partii czwartej i piątej. Dodatkowo zespół z Baku uwierzył, że mecz po dwóch setach się skończył i dalej wszystko potoczy się dla nich gładko. My, mimo trudnej sytuacji, potrafiliśmy odwrócić losy tego meczu. Chwała za to całemu zespołowi. Jeżeli taka drużyna jak Azerrail dobrze przyjmie piłkę przy takich skrzydłowych i środkowych, to ciężko jest się obronić – podsumował spotkanie szkoleniowiec MKS, Waldemar Kawka.