Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcus Popp: Bardzo się cieszę ze wspólnego projektu z Bjoernem

Marcus Popp: Bardzo się cieszę ze wspólnego projektu z Bjoernem

fot. archiwum

Informacja, na którą po igrzyskach olimpijskich liczyło wielu kibiców, a której obawiało się zapewne kilka męskich zespołów w siatkówce plażowej, jest już oficjalnie potwierdzona. W najbliższym sezonie Bjoern Andrae i Marcus Popp spróbują swoich sił na piasku.

Jedni z najlepszych siatkarzy reprezentacji Niemiec, Bjoern Andrae oraz Marcus Popp, postanowili w nowym sezonie zamienić zmagania halowe na siatkówkę plażową. Tym samym oznacza to, że obaj zawodnicy w 2013 roku nie będą wspomagać swoich kolegów w reprezentacji Niemiec prowadzonej przez Vitala Heynena. Bardzo się cieszę ze wspólnego projektu z Bjoernem, ponieważ będzie to bardzo emocjonujące, interesujące i zabawne. To wspaniały gracz – nie ukrywał swojej radości Marcus Popp. Bjoern oraz Marcus byli od zawsze entuzjastami siatkówki plażowej i uważali, że to wspaniała forma relaksu po wyczerpującym sezonie na hali. Często okazywało się również, że nawet bez dużej presji, ale zaangażowaniem i radością gry można wiele osiągnąć. Tak do tej pory było w ich przypadku i zapewne podobnie będzie w nadchodzącym sezonie.

Zdecydowanie prawdziwą legendą stał się występ tego duetu w ramach Smart Beach Tour, gdzie w miejscowości St. – Peter – Ording startowali w klasyfikacji z zerowym dorobkiem punktowym, a potem wygrali cały turniej, kończąc go zwycięstwem przeciwko duetowi Matysik/Uhmann. Oczywiście, poza dobrą zabawą, para ta liczy również na sukcesy sportowe. Po minimalnej przegranej w finale turnieju Timmendorf w 2009 roku, nadal celem pozostają czołowe miejsca na podium. Siatkarze będą koncentrować się przede wszystkim na rozgrywkach krajowych.

Obecnie Bjoern Andrae gra w lidze rosyjskiej, Marcus Popp z kolei kontynuuje swoją siatkarską przygodę we Francji. Jak tylko obaj zakończą sezon, planowany jest przyjazd do Berlina, gdzie będą przygotowywać się do rywalizacji na plaży. Można tylko się cieszyć, że dwójka tak dobrych graczy zdecydowała się na kontynuowanie swojej przygody na piasku.źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved