Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Evergrande uległo drużynie z Pekinu

Chiny: Evergrande uległo drużynie z Pekinu

Po pięciosetowej porażce w poprzedniej kolejce, tym razem drużyna Katarzyny Skowrońskiej uległa w czterech setach ekipie BAIC Motors. Polka rozegrała całe spotkanie, a jej dorobek punktowy to dwadzieścia "oczek".

W czwartej kolejce ligi chińskiej przeciwnikiem zespołu z Kantonu była drużyna, która jak do tej pory przegrała zaledwie jednego seta i zajmowała pierwsze miejsce w grupie A. Początek spotkania wskazywał na to, że BAIC Motors ma zamiar podtrzymać swoją zwycięską passę. Wygrana do 19 nie pociągnęła jednak za sobą zwycięstwa w kolejnej odsłonie. W niej triumfowały zawodniczki z Kantonu, które również dobrze rozpoczęły partię trzecią, ale prowadzenie 22:20 okazało się niewystarczające. W końcówce granej na przewagi to ekipa z Pekinu zachowała więcej zimnej krwi i wygrała ją 26:24. W czwartym secie już od pierwszej piłki inicjatywę przejęły zawodniczki ze stolicy Chin i nie oddały jej do końca spotkania. Po czterech kolejkach podopieczne Lang Ping mają na swoim koncie dwa zwycięstwa oraz dwie porażki.

Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła Katarzyna Skowrońska-Dolata – 20. Polka atakowała z 40% skutecznością i zdobyła w ten sposób 19 „oczek”. Jedno dołożyła do swojego dorobku punktowego bezpośrednio z zagrywki. W drużynie przeciwnej najczęściej punktowała Zeng Chunlei – 19 razy.

Evergrande Kanton – BAIC Motors Pekin 1:3
(19:25, 25:15, 24:26, 17:25)